V konkurenci deseti týmů se neztratili ani další dva zástupci hodonínského okresu. Kyjovští mladíci skončili pátí, přípravka FC Vracov obsadila osmou příčku.

Znovu kvalitně obsazený mezinárodní turnaj v halovém fotbale určený pro věkovou kategorii U7 uspořádal ve sportovní hale TEZA fotbalový klub FC Nesyt Hodonín.

Klání se zúčastnilo deset vybraných týmů z Moravy a Slovenska. „Úroveň byla znovu úžasná. Organizace nám vyšla na jedničku. Turnaj ale neděláme poprvé a už si získal mezi kluby obrovské renomé,“ pochvaloval si hlavní organizátor celé akce a kouč FC Nesyt Ladislav Netopil, který musel odmítnou přípravku pražské Sparty nebo Zbrojovku Brno. „ Zájem o turnaj byl dvojnásobný. Byli jsme ale limitováni kapacitou haly. Deset týmů bylo podle nás ideálních,“ řekl Netopil, který pozval i další dva zástupce hodonínského okresu. „Nechceme hrát pořád jenom se soupeři z Hodonínska. Na to máme soutěž. Navíc nemáme potřebu konfrontace se stále stejnými týmy. Chceme klukům zpestřit fotbalový život. Ráji jezdíme po turnajích. Byli jsme v Brně, Žilině nebo Bratislavě,“ uvedl Netopil.

Ten se organizací turnaje zabýval se svými kolegy a kamarády několik týdnů. „Je to náročné, ale pokud je o akci zájem, je to samozřejmě jednodušší. Kdybychom ještě museli nahánět mančafty a na poslední chvíli doplňovali celky, bylo by to špatné. Tím, že je přetlak mužstev a všichni k nám jezdí rádi, tím to máme ulehčené. Na jaře budeme chtít turnaj zopakovat,“ říká Netopil.

Jeho týmu se na domácím turnaji dařilo. Hráči Nesytu nejprve remizovali v základní skupině s FC Vracov 0:0, poté si díky brance Martina Megy poradili s ŠK Lozorno 1:0.

Třetím soupeřem Hodonína byl Spartak Trnava. „V tomto utkání se nám podařilo hned v úvodu vstřelit Samuelem Netopilem důležitou branku, která se nakonec stala i gólem vítězným. V posledním utkání ve skupině opět dostali prostor všichni hráči, a tak souboj s Novým Mestem nad Váhom skončil vydřenou výhrou 2:1, kdy obě naše branky vstřelil Fanda Pěnča,“ informoval hodonínský kouč.

V semifinále čekal na domácí výběr pozdější vítěz klání Lokomotiva Trnava. Naprosto vyrovnaný duel skončil bezbrankovou remízou. O postupujícím tak musely rozhodnout pokutové kopy

V nervy drásajícím závěru nakonec postoupili do finále trnavští fotbalisté, kteří porazili FC Nesyt 3:2 na penalty. Velkou oporou Hodonína byl nejen v tomto souboji brankář Denis Slovák, který se stal po zásluze i nejlepším brankářem celého klání.

V souboji o třetí místo se pak domácí Vlčáci střetli před zaplněnou sportovní halou s Líšní. Do poloviny utkání se hrála v bouřlivé atmosféře oboustranně vyrovnaná partie. Ovšem ce druhé části napínavého duelu se prosadil Samuel Netopil, který vystřelil pořadatelskému týmu bronzové medaile.

Ve finále se utkaly dva slovenské týmy. Dramatický souboj Lokomotivy Trnava a Nového Mesta nad Váhom ale branku nepřinesl, a tak musely o vítězi celého klání rozhodnout až penalty. V nich měli nakonec více štěstí kluci z Trnavy, kteří si ze Slovácka odvedli zlaté medaile.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Sebastian Šíp z ŠK Lozorno. Nejlepším střelcem mezinárodního klání se stal Kristián Paulech z Nového Mesta nad Váhom.

Velmi dobrými výkony se v Hodoníně prezentovaly i přípravky Kyjova a Vracova. Zástupci obou klubů se shodli, že turnaj byl opět výborný. „Celá akce je tradičně skvěle zorganizovaná. Děti to baví, atmosféra je vynikající. Prostě paráda,“ pravil vracovský kouč Petr Mezihorák. Bývalý hráč Vracova a Ratíškovic se svými svěřenci podobné turnaje vyhledává. „Byli jsme třeba v Trnavě nebo ve Skalici. Pro děti je dobré, aby se turnajů zúčastnili,“ míní Mezihorák. Ve Vracově podle něj roste silná generace fotbalistů. „Starosti nám dělají žáci, kterých máme málo. V přípravce ale máme čtyřicet dětí ročníků 2001 až 2006. Spíše máme problémy to ukočírovat,“ smál se Mezihorák.

Problémy s mládeží nemají ani v Kyjově. „Máme v týmu čtrnáct kluků. Chci, aby hráli všichni. I když třeba zrovna v hale není střídání objektivní, což mě trošku mrzí,pravil kouč FC Kyjov 1919 Radomír Víšek. Bývalý hráč Drnovic a Opavy si pochvaluje spolupráci s kluky i rodiči. „Máme mezi sebou super vztahy. Kolikrát hrajeme v týdnu nějaké přátelské zápasy. Na utkání přípravky navíc chodí spousta lidí. Troufnu si tvrdit, že více než na naše áčko,“ říká Víšek. Tomu dělá starosti hlavně paní Tomková. „Poslední zápasy odkaučovala ona,“ dobíral si známou mladý kyjovský trenér.

Konečné pořadí turnaje

1.FK Lokomotiva Trnava, 2. AFC Nové Mesto nad Váhom, 3. FC Nesyt Hodonín, 4. SK Líšeň, 5. 1. FC Kyjov, 6. FC Spartak Trnava , 7. ŠK Juventus Žilina, 8. FC Vracov, 9. FK Senica, 10. ŠK Lozorno.
Sestava FC Nesyt Hodonín: Denis Slovák – František Pěnča, Samuel Netopil, Daniel Netopil, Sebastian Papež, Adam Kuja, Ondřej Charvát, Dominik Maťátko, Jan Ochodnický, Vladislav Hradil, Martin Pavlů, Lukáš Pijáček a Martin Mega.