Starší přípravka Šardic se raduje z prvenství na finálovém turnaji okresní halové ligy. Šardice ve finále porazily béčko Veselí nad Moravou až v penaltovém rozstřelu.

Vyrovnaný zápas skončil po základní hrací době remízou 1:1. Penaltovou loterii nakonec lépe zvládli Šardičtí, kteří dokázali proměnit dva ze tří pokusů.
„Myslím, že se zápas musel líbit všem. Finále bylo vyrovnané a dramatické. Veselí má v této kategorii velmi dobrý tým. Pokaždé, když se s nimi potkáme, tak je to vždycky takový nervák,“ řekl po finále kouč vítězného týmu Jiří Willman. Ten výhru svých svěřenců nepřeceňuje. „Celá liga je spíše pro týmy, které skončily na třetím až osmém místě. Pro nás to byla spíše povinnost,“ sdělil Willman.

Třetí skončili mladí fotbalisté Strážnice, kteří v boji o bronz přehráli Hodonín nejtěsnějším rozdílem 1:0. „Jsem se svými chlapci spokojený. V krásné hale ukázali, že umí hrát fotbal,“ uvedl lodivod Strážnice Petr Orel, kterého potěšili i organizátoři akce. „Konečně se turnaj uspořádal i v hodonínské hale, která je pro kluky mnohem lepší než třeba ta ve Veselí,“ uvedl Orel.

Trenér poraženého Hodonína ze čtvrtého místa tragédii nedělal. „Třetí místo by nám slušelo víc, ale pokud nedáme branku, tak nemůžeme pomýšlet na nejvyšší příčky. Ale jsme rádi i za semifinále,“ pronesl Petr Štefančík.

V zápase o páté místo přehrálo áčko Veselí Vacenovice 3:0. „Na co máme, na to hrajeme. Jinak jsem s přístupem i výkony kluků spokojený,“ pochválil své svěřence kouč Vacenovic Luděk Mírovský.

Sedmý skončil třetí tým Veselí (ročník 1999) a osmé místo obsadily Ždánice. Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen veselský Jan Svoboda, cenu pro nejlepšího brankáře převzal šardický Filip Pfefer a s osmi brankami ovládl turnaj kanonýr Veselí Michal Otradovec.

Ceny nejlepším týmům a jednotlivcům předal předseda okresního fotbalového svazu Petr Kotásek.