Lužice - Mutěnicím se v přípravě daří. Vinaři v dalším přípravném zápase na novou sezonu porazili béčko Zlína 4:0. Střelecky se prosadili Otruba, Lacko, Koštuřík a Hrubina.

Vyrovnaný zápas nakonec skončil vysokým vítězstvím domácího týmu. „Herně jsme měli mírně navrch. Po střelecké stránce jsme ale byli mnohem úspěšnější. Nakonec se zrodil dost divoký výsledek. Možná to bylo pro hosty kruté, ale takový je někdy fotbal,“ uvedl vedoucí mužstva Vojtěch Vala.

Ten potvrdil, že výkon Mutěnic ještě nebyl zcela optimální. „Musíme se pořádně sehrát. Ale to nám chvilku potrvá,“ míní Vala.

V prvním poločase překonaly hostujícího brankáře posily Otruba a Lacko. Po změně stran zvyšoval na rozdíl tří branek Koštuřík, čtvrtý gól Peter Hrubina.

Osmadvacetiletý středopolař je v Mutěnicích na zkoušce. Někdejší velký talent slovenského fotbalu debutoval v nejvyšší slovenské soutěži jako nejmladší hráč v historii ligy. Hrubinovi tenkrát bylo šestnáct let a 163 dní. Odchovanec Prievidze má za sebou i krátké angažmá v pražské Slavii.

Pod Búdama zatím trénuje dvacítka fotbalistů. „Do mistrovského zápasu to chceme mít vyřešené,“ dodal Vala.

Kyjov podlehl diviznímu Rousínovu

Kyjov - Svěřenci kouče Zdeňka Lorence podlehli ve středečním přípravném zápase Rousínovu 1:4. Výhra divizního celku je zcela zasloužená.

Hosté byli po celý zápas lepším týmem, přesto mohl jít do vedení Kyjov. Lukáši Možíšovi se ale brankáře hostů přelobovat nepodařilo. Chvíli na to se řítil do šance Kučera, obešel i obránce a sám před brankářem napálil míč pouze do tyče. Hosté byli v koncovce mnohem produktivnější. Z jediné vážnější šance Framozu v prvním poločase překonal gólmana Kůřila Dvořák.

Po změně stran tempo hry opadlo. Vyrovnat mohl Vinca, který se sám ocitl před hostujícím brankářem. Skóre se měnilo na druhé straně. Po chybě Hrabala skóroval bývalý hráč Kyjova David Udržal. Snížit mohl opět Vinca, jeho pokus však vykopl jeden z hostujících hráčů z brankové čáry.

Domácí se kýžené branky dočkali až po trestném kopu Holečka. První pokus navrátilce z Rakouska skončila ve zdi, odražený míč však napálil Holeček přesně. Kyjov mohl i vyrovnat, ale Vincovi se nepodařilo vstřelit branku ani na potřetí. Trest přišel pár minut před koncem zápasu. Po faulu Lagy kopali hosté penaltu, kterou bezpečně proměnil Dvořák. Brankový účet zápasu uzavřel Dimo Chadzidis.

1.FC Kyjov – Framoz Rousínov 1:4
Branky : Jarda Holeček – 2× Dvořák, Udržal, Chadzidis
Kůřil – Žaroský, Laga, Půček, Flašar (Lipčík) – Kovařík (Hrabal), Přikryl, Holeček, Bátora (Drápal) – Kučera, Možíš (Vinca)

Šardice přehrály brněnskou Spartu

Šardice - Svěřenci kouče Ondrůška si v předposledním přípravném zápase poradily s brněnskou Spartou, kterou přehráli 4:1.

Celek krajského přeboru domácím vzdoroval do 75. minuty. Šardičtí o svém vítězství rozhodli třemi brankami v závěru utkání. „I v prvním poločase jsme měli spoustu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Ve druhé půli jsme byli více efektivní,“ uvedl domácí lodivod František Ondrůšek, který si v zápase vyzkoušel různé herní možnosti. „Hrálo se na menším hřišti, ale to byl záměr. Vyzkoušeli jsme si některé kombinace, hru na jeden dotek po zemi,“ pravil Ondrůšek.

Poslední zápas v dresu Šardic odehrál obránce Dušan Janík. „S Dušanem jsme rozloučili. Poděkoval jsem mu za naši dvouletou spolupráci,“ uvedl Ondrůšek.´

Co stojí za odchodem kreativního obránce? „Nevešel se mně do týmu co se týká hlavně herního pojetí. Náš fotbal je strašně rychlý a Dušan by nedostal tolik příležitostí. Chceme mu najít mančaft, kde by hrál,“ vysvětlil důvody odchodu Ondrůšek.

Šardice – Sparta Brno 4:1 (1:0)
Branky: 28. Drápal, 74. Pacl, 76. M. Spazier, 80. vlastní – 49. Záboj
Rozhodčí: Tománek.
Šardice: Štěpnička (46. Chromý) – Sukup (46. Crla), Kopčil (46. Holub), P. Spazier (46. Janík), M. Spazier (46. Burša) – Kmeť (46. Švrček), Zapletal (70. Šálek), Šálek (46. Pacl), Válek (70. M. Spazier) – Drápal (70. Režný), Režný (46. Kobylík).