Zápas 18. kola první B třídy nedohrál domácí zadák Vacenovský, který v závěru utkání obdržel za sražení Habáně červenou kartu.

Dubňanům to proti sousedovi nejde. Na podzim prohrál Baník v Miloticích 0:3. Gól tradičnímu rivalovi nedal ani v odvetě. Svěřenci kouče Cyrila Blahůška navíc mají v derby problémy s disciplínou. Minulý duel zblízka uviděli červený kartonek Šimek s Novotným,. v neděli se předčasně pakoval ze hřiště Vacenovský.

„Rozhodčí byl velmi slabý. Bylo to dílo. Aby nám takto pískal sudí v domácí prostředí, to prostě nejde. Všichni si pamatují, jak to vypadalo v Miloticích, kde jsme dostali dvě červené karty. Tam nás řezali. Takto se to nedá. Je to i věc výboru,“ čílil se po utkání domácí kouč Cyril Blahůšek.

Co se vůbec dlouholetému bývalému sudímu nelíbilo? Dubňanským vadil nejednotný metr, Který mladí arbitr Daniel Marek nasadil. I když vyloučení Vacenovského bylo naprosto v pořádku, hráči a realizační tým Baníku nechápali, jak mohli utkání dohrát hostující středopolaři Habáň se Zajícem.

Jen pro doplnění, kapitán Agra před vyloučením Vacenovského u tribuny nešetrně sundal unikajícího Svitáka, Zajíc zase v krátkém sledu třikrát fauloval. „Zajíc měl být venk. Udělal tři zákroky bez balonu. Kapitán soupeře odhodí našeho hráče na zábradlí, bez snahy zasáhnout míč a dostane pouze žlutou kartu. To bylo jasné vyloučení,“ zlobil se Blahůšek. Jinak zůstal kouč Dubňan v klidu. „Utkání zase tak vyhecované nebylo. Jen závěr se trochu zvrtl,“ řekl Blahůšek.

Baník musel žehrat na nepřízeň štěstí i nedostatek klidu v koncovce. Pokud by Dubňanští proměnili alespoň jednu ze svých slibných příležitostí, v derby nemohli prohrát. „Byl to vyrovnaný zápas. Podle mě jsme byli o něco aktivnější, herně jsme měli trochu navrch. Kluci bojovali, i nějaké šance jsme měli,“ pravil Blahůšek.

Ten nasadil do úvodního jarního duelu obě zimní posily. Zkušený útočník Rosypálek, který přišel do Dubňan na hostování výměnou za obránce Dohnálka, nastoupil v základní sestavě. Na trávníku vydržel 63. minutě. Rosypálkovo místo zaujal Vladimír Blaha. Odchovanec Dolních Bojanovic strávil podzim stejně jako bývalý forvard Slavoje v Mikulčicích.

„Rosypálek se moc neprosadil, Blaha hru oživil,“ řekl Blahůšek. „Všechno je to o gólech. Milotice za celý zápas jednou trefily branku a vyhrály. Takový je někdy fotbal,“ pronesl Blahůšek.

Jeho tým byl po většinu utkání aktivnějším i fotbalovějším týmem. V prvním poločase se však Baník do vyložené šance nedostal. Obrana Agra fungovala nadmíru spolehlivě. Kromě několik střeleckých pokusů tak téměř tři stovky diváků nic zázračného neviděly.

Po změně stran domácí lehce přidali a díky centrům a nakopávaným míčům se dostávali i před gólmana Nedvědického. Po pasu Štose selhal v dobré příležitosti Horný.

Milotice byly v útočné fázi stoprocentní. V 61. minutě se do míče opřel kapitán Habáň. Jeho tvrdá rána skončil na tyči, míč se od zad brankáře Bílíka odrazil k osamocenému Kasanovi, který balon pohodlně uklidil do sítě.

„Střídání nám vyšlo. Zápas rozhodl jediný gól. Kasan si díky němu nahlas řekl o základní sestavu. Věřil jsem mu. .Je to útočník, bojovník,“ uvedl kouč Agra Milan Bidmon.

Baník se ve zbytku duelu snažil o vyrovnání, ale v koncovce byl neškodný. Šance střídajícího Kose ani hlavička Alberta si cestu mezi tři tyče nenašly.

V nervózním závěru už se domácí na pořádný nápor nezmohli, a tak si tři body za hubenou výhru 1:0 domů odvezli hráči Milotic.

„Jsem spokojený. Kluci bojovali. Dubňany byly o něco lepší, ale žádnou šanci si nevytvořily,“ řekl Bidmon.

Ani on nebyl s výkone rozhodčího spokojený. „Kvalitě utkání nepřispěl. Naopak, svými verdikty vnesl na trávník nervozitu,“ zahrál si na delegáta bývalý brankář.

Milotice jsou na začátku jara v pohodě. V posledních přípravných zápasech zdolalo Agro Vracov i Ratíškovice, v prvním ostrém duelu pak zaskočily i Dubňany. „Hrajeme poctivý fotbal, vzadu se snažíme udržet nulu. Zatím nám to vychází, ale nic nepřeceňujeme. Nechceme mít hlavně starosti se sestupem. Soutěž je vyrovnaná. Dvakrát prohrajeme a jsme zase dole. Proto nic nehrotíme,“ uzavřel Bidmon.

1.B třída –

FK Baník Dubňany – Agro Milotice 0:1 (0:0)
Branka: 61. Kasan
Rozhodčí: Daniel Marek – Richard Bystřický, David Miklík (František Stejskal)
Žluté karty: Sviták, Jakubíček – Zajíc, Habáň
Červená karta: 86. Vacenovský (Dubňany)
Diváci: 250

Dubňany: Bílík – Vacenovský, Janík, Šimek, Jakubíček – Štos (72. Kos), T. Pochylý, Albert, Horný – Rosypálek (63. Blaha), Sviták.
Milotice: Nedvědický – Knotek, Nedůchal, Mikéska, Šeďa – L. Šťastný (80. Hroudný), Habáň, Zajíc (90. Bůček), Balous – I. Kundrata, Novák (60. Kasan).

Zápas pohledem …
Bylo to celkem rychlé. Na brance má ale velký podíl Robin Habáň. Bez něj bych gól nedal. To by dorazil do branky každý, kdo by tam stál místo mě. Štěstí mě přálo.
Trenér Bidmon mi před střídáním říkal ať bojuji, hraji důrazně a vyhrával hlavičkové souboje. Abych zápas rozhodl, to mi neříkal. Ale to se dalo čekat (smích).
Dubňany nás v prvním poločase tlačily. Domácí hráli dobře, mají dobrý tým. My jsme ale měli náročnou přípravu. Trenér Bidmon kluky honil, výsledky se dostavily.
I když já jsem kvůli operaci tříselné kýly podstatnou část přípravy vynechal. Mimo hru jsme byl tři týdny. Ani na soustředění jsem nebyl.
Zápisné ještě nebylo, ale možná brzy klukům něco přinesu.

Útočník Milotic Tomáš Kasan