Nejatraktivnějším zápasem fotbalové středy na Hodonínsku mělo být finále okresního poháru. „Je odloženo. Nedá se hrát. Hřiště je pod vodou,“ hlásil předseda okresního fotbalového svazu Petr Kotásek. Mikulčice s Vnorovy si to tak rozdají na kyjovském městském stadionu až ve středu 16. června.

Podobný osud postihl také předehrávaný duel MSFL mezi Mutěnicemi a Uničovem. „U nás se hrát nedá jak na hlavní hřišti, tak na umělé trávě,“ informuje z Pod Búd sportovní manažer FK Mutěnice Petr Blaha. Zápas se tedy bude hrát asi v původním termínu v neděli 13. června. „Pro nás se vlastně nic nemění, kromě toho, že se pořád chystáme, ale nehrajeme. Stejně budeme muset sehrát tři zápasy během deseti dní,“ řekl trenér Uničova Zdeněk Strouhal.

Také dohrávka I. A mezi FC Veselí a Tvrdonicemi se posune o týden. „Utkání mužů odloženo na středu 9. června v 17.30,“ svítí červeně na stránkách veselského klubu.

Ve středu nedohrají ani derby v Blatnici, kam měli přijet fotbalisté Kněždubu. „Volal mi jednatel, že je zápas odložený. Začíná se nám na hřišti tvořit jezero. Voda už je nad úrovní trávníku. Při našlápnutí už je voda všude. Navíc byl už trávník hodně poškozený po nedělním utkání s Rakvicemi,“ postěžoval si blatnický trenér Jaroslav Kapusta.

Dva fotbalisté Vracova si měli zahrát kvalifikaci Regions cupu za amatéry Jihomoravského kraje v Mikulově. Déšť byl však proti. „První utkání kvalifikace Regions Cupu mezi Výběrem Jihomoravského KFS a Výběrem Zlínského KFS bylo kvůli nepřízni počasí zrušeno,“ uvedl server Jihomoravský fotbal.