Člen amatérského reprezentačního výběru jižní Moravy v letošním ročníku dohromady zaznamenal už šestatřicet gólů. Poslední zásah do sítě Tišnova znamenal bzenecké vedení 2:0. Lídr krajského přeboru následně přidal třetí gól a zbytek finálového utkání v poklidu dohrál.

Další zásahy Šmahaje a Škodíka už byly bonusem navíc, Bzenec skolil ambiciózního protivníka z nižší soutěže 5:0 a zaslouženě společně s věrnými fanoušky slavili první letošní trofej. „Před zápasem měl jsem ze soupeře docela strach, po deváté minutě to však ze mě spadlo a utkání si užíval," uvedl kapitán Bzence Petr Kasala.

Ten se svými parťáky Tišnov dokonale zaskočil. Začátek z říše snů přinesl tři branky v síti gólmana Jíchy. Lídr první A třídy skupiny A s exligovým Švancarou na hrotu útoku se na odpor nezmohl. „Úvod nám neskutečně vyšel, za stavu 3:0 už nebylo co řešit," věděl Kasala.

Favorit se uklidnil a hrál pouze to, co potřeboval. Diváci se chvílemi nudili, taktický a soustředění výkon ale na Tišnov platil. „Zápas se odvíjel lépe pro nás. Za rozhodnutého stavu jsme pozorně bránili a hráli na brejky," řekl Kasala.

Bzenec bral za triumf ve finále krajského poháru putovní pohár a finanční prémii patnáct tisíc korun. Výhrou nad Tišnovem 5:0 si rovněž zajistil postup do předkola celostátního Poháru FAČR i postup do Superpoháru. „Pro nás všechny to bylo neskutečné zakončení soutěže. Doufám, že úspěšně dotáhneme i tažení v přeboru a získáme double," přeje si Kasala.

Nejen bzeneckého kanonýra ve středu potěšila rekordní návštěva. Na stadion brněnské Zbrojovky dorazilo více než třináct set diváků. „Takový počet jsem nečekal, tipoval jsem méně lidí. Bylo tady dokonce víc fanoušků než před rokem v Irsku. Všem lidem musíme poděkovat," pronesl vyhlášený okresní střelec.

I Kasala byl před utkáním prozíravý a v práci si předem nahlásil dovolenou. „Asi to bude divoké," usmíval se na trávníku sedmadvacetiletý fotbalista. Historické chvíle bzeneckého fotbalu si náležitě vychutnával.

Slovan je však blízko dalšímu významnému úspěchu. Pokud zvládne zbývající duely, představí se v příští sezoně v divizi. Tak vysokou soutěže celek z Hodonínska přitom nikdy předtím nehrál.

V sobotu však do Bzence přijede Ráječko, které patří mezi těžké protivníky. „Máme zkušený tým, nebudeme mít problém přepnout a soustředit se na Olympii," dodal Kasala.

Cesta Bzence za vítězstvím v krajském poháru FAČR 2015/2016

1. kolo: Ratíškovice – Bzenec 2:3 (2:2); 9. Vacenovský, 15. Voříšek T. – 24. a 29. Kasala, 85. Matula 2. kolo: Bzenec – Mutěnice 2:1 (1:0); 20. vlastní, 89. Šmahaj – 49. Holešinský

čtvrtfinále: Slatina – Bzenec 1:3 (1:2); 36. Klimeš – 14., 18. a 60. Kasala

semifinále: FK Znojmo – Bzenec 1:4 (0:0); 48. Németh – 63. a 68. Kasala, 58. Škodík, 76. Pyclík

finále: AFK Tišnov – Bzenec 0:5 (0:4), 9. a 62. Škodík, 3. Zůbek, 7. Kasala, 32. Šmahaj

Švancara? Pořád je to pan fotbalista, tvrdí stoper Lejsal

Bzenec – Stadion na Srbské Lejsalům přináší úspěchy. Brankář Martin tam odchytal čtyři roky, stoper Ondřej společně s otcem Karlem získal na půdě ligového celku krajský pohár. „Trenér nám před utkáním kladl na srdce, že když už jsme se do finále poháru dostali, tak bychom ho měli vyhrát. Bylo to jeho zbožné přání. Jsem rád, že jsme mu ho splnili," uvedl jednatřicetiletý obránce, kterému po utkání gratuloval i starší bratr.

Asi jste nečekali tak jednoznačný výsledek?

Celý zápas jsme rozhodli v prvních devíti minutách. Na soupeře jsme vletěli, dali tři góly a pak se zklidnili a hráli svoji hru. Soupeř téměř žádné šance neměl.

Dres Tišnova oblékl i bývalý ligový útočník Petr Švancara. Jak se vám takto zkušený fotbalista hlídal?

Švancara mě velmi překvapil. Když je na balonu, má neuvěřitelné nohy. Tři metry má neskutečně rychlé, což jsem absolutně nečekal a při hře jsem mu to i sdělil. Pořád je to pan fotbalista.

Jak jste si užívali netradiční prostředí ligového stadionu?

Užíval jsem ho od první minuty. O to lepší bylo, když jsme od deváté minuty vedli 3:0. Celý zápas byl naprosto perfektní.

Naplánovali jste si na středu nějaké oslavy?

Dohodli jsme se, že do čtvrtka budeme slavit. Spousta kluků si vzala dovolenou, problémy nikdo neměl. Hodně hráčů je totiž zaměstnáno u našich sponzorů, takže jim to volno velmi rádi dali (úsměv).

Oslavy budou spontánní, nebo jste si je dopředu naplánovaly?

Po cestě domů asi budeme zastavovat na každé benzince. Máme jich tam asi šest, takže toho máme hodně před sebou. Nakonec to zakončíme ve Bzenci v baru.