„Jsem spokojený. Bylo to zasloužené vítězství. Měli jsme více šancí než domácí. Diváci museli odcházet spokojení, viděli celkem pohledný fotbal,“ uvedl krátce po utkání hostující kouč Josef Dolan.

Kostelec zvládl i druhý jarní duel o čelo tabulky, po domácím vítězství nad Násedlovicemi si celek z Kyjovska poradil i s dalším aspirantem na postup. Žádovice ale před vlastním publikem kladly větší odpor než na podzim, kdy po prvním poločase prohrávaly 0:3.

„Nebylo to z naší strany rozhodně špatné. Po tom, jak jsme na podzim vybuchli v Kostelci jse čekal jednoznačnější průběh. Soupeř má kvalitní tým, my proti němu můžeme jenom překvapit, což se námel podařilo. Myslím, že by utkání více slušela remíza,“ řekl kouč Žádovic Vladislav Mořický.

Jeho tým Kostelec potrápil, ovšem až na situaci z úvodu utkání, když Tiefenbacher se Steinhüblem nedokázali dopravit balon zblízka do sítě, si domácí vážnější příležisto nevypracovali.

Hosté dobře bránili, lépe kombinovali a před brankou Rottera byli o něco aktivnější. Dušan Horák mířil po vysunutí Vymazala těsně vedle. Davidu Horákovi zase chyběl o pár minut později k zakončení krok.

Klíčový okamžik přišel ve 40. minutě. Domácí zadák Kunický zbytečně faulovla ve vlastním pokutovém území Bůžka. Zkušený sudí Chromek bez váhání ukázal na bílý puntík. Míč si na značku pokutového kopu postavil Miroslav Kotásek. Jednadvacetiletý mladík míč poslal přesně k pravé tyči. Rotter směr střely sice vystihl, ale na dokonalou ránu byl krátký.

Žádovice po změně stran přidaly na pohybu i důrazu. Domácí tým si v úvodu druhé půle vytvořil i několik standardních situací a rohových kopů, ale gólman Cahlík nemusel žádnou závažnější situaci řešit.

Hosté naopak mohli svůj náskok navýšit, ale Dušan Horák mířil v dobré pozici mimo a tečované rána mazáka Jelínka skončila na pravé tyči.

Kostelec přidal druhý gól až v nastavení. Tentokrát se to však bez emocí neobešlo. Střelu střídající Křižky rukou vyrazil před brankovou čarou domácí Bělohoubek, který uviděl za házenkářský zákrok červenou kartu.

Domácí fanouškům se verdikt rozhodčího Chromka nelíbil, neboť domácí hráč byl vyloučen až se značným časovým odstupem. A jelikož navíc jeden z hráčů Žádovic vběhl do pokutého území dříve než střílející Kotásek, musel si hostující záložník celou situaci ještě jednou zopakovat. Penaltový specialista ale neselhal ani napotřetí. Kotáskovi nevadila ani žlutá karta, kterou dostal za svlečení dresu.

„Obdivuji kluky, že se po nepovedeném utkání v Dolních Bojanovicích dali dohromady. Hlavní je, že jsme se na Žádovice bodově dotáhly a že máme lepší vzájemný zápas,“ radoval se Dolan.

Zkušenému kouči se povedl i tah se zařazením střelce Jelínka do středu zálohy. „Ruda dobře rozhazoval míče, v záloze to uběhal. Odehrál dobrý zápas,“ pochválil zimní posilu Dolan.

Jeho protějšek bral porážku s nadhledem. Žádný křik v kabině Žádovic nebyl. Domácí i po třetí letošní porážce mají šanci na vítězství ve vyrovnané soutěži.

„Kostelec taky umí klopýtnout. Na podzim třeba prohrál v Šardicích,“ připomněl zaváhání soupeře Mořický. Vedení Žádovic ale tým do vyšší soutěže netlačí. „Když jsem mužstvo přebíral, nikdo mi neřekl, že musíme za každou cenu postoupit. Víme, že to nemáme ve vlastních rukou, ale do konce ročníku je ještě daleko,“ nevzdává se Mořický.

Ten na rozdíl od některých fanoušků zůstal po porážce nad věcí. „V žádném případě se nebudu vymlouvat na rozhodčího.Sudí podal korektní výkon. Soupeř byl prostě šťastnější,“ pronesl Mořický.

Toho trápí hlavně útočná fáze. „Minulý týden se nám zranil Adam Smolák. Jsme bez útočníků. Proti soupeři, který měl výškovou převahu jsme museli hrát po zemi. Kombinace se nám ale nedařila,“ uvedl domácí trenér.

Hsoté si navíc pohlídali nejlepšího střelce Válka. B7valý hráč Hodonína se proti Žádovicím neprosadil. „Hráli jsme bez útočníků,“ dodal Mořický.

III. třída skupina A, 19. kolo –

Sokol Žádovice – SK Kostelec 0:2 (0:1)

Branky: 41. z penalty a 90. z penalty Miroslav Kotásek

Rozhodčí: Chromek – Dohnálek, Jonáš (Hulcký)

Žluté karty: P. Toman – Kotásek

Červená karta: 90. Jaroslav Bělohoubek (Žádovice)

Žádovice: Rotter – Janík, Heger, Valenta, Bělohoubek – Steinhübel, Strmiska, Válek, Kunický – Tiefenbacher (64. P. Toman), R. Toman.

Kostelec: Cahlík – Fukan, Macek, Bužek (83. O. Lochman), R Hochman – Kotásek, Borkovec, Jelínek, David Horák (56. V. Lochman) – Dušan Horák, Vymazal.

Zápas pohledem …

„By to velmi obtížný zápas. Spíše se bojovalo než hrálo. Kvalitě utkání neprospěl ani nerovný terén. Ale byli jsme o něco lepší než domácí. Věděli jsme, že když v Žádovicíh vyhrajeme, tak že se ně dotáhneme. Jsme moc rád, že jsem je porazili i podruhé v sezoně, takže máme lepší vzájemnou bilanci.

Já si na penalty věří.. Kopu je pravidelně. Vždy mám vymyšlené, kam míč pošlu. Jeden z domácích hráčů předčasně vběhl do pokutového území, proto sudí nechal pokutový kop opakovat. Ale myslím si, že rozhodčí utkání zvládl velmi dobře. Zápas rozhodně neovlivnil.

Teď už si můžeme říct, že postup máme ve vlastních rukách. Pokud vyhrajeme všech zbývajících sedm zápasů, vyhrajeme soutěž my. To je náš cíl.

Na jaře se nám celkem daří. Zatím jsme zaváhali pouze jednou, ostatní zápasy jsme odehráli s přehledem.

Záložník Kostelce Miroslav Kotásek