V prvním poločase byly lepší Mutěnice, po změně stran zase na umělém trávníku kraloval Staškov. Remíza 3:3 je spravedlivá. O výsledek však Pod Búdama nešlo. Oba sobotní soupeři totiž zakončili podzimní část ve sklepě u Jaroslava Jocha.

„Pavel Němčický je s Rastislavem Michalíkem velký kamarád od svého působení v Liberci. Domluvili tento zápas, který jistě splnil svůj účel," informoval asistent mutěnického trenéra Zemánka Jaroslav Joch. Ten stál na střídačce vinařů bez svého nadřízeného. Zemánek totiž doprovázel syna Petra na halovém turnaji ve Šternberku.

Mutěnice, které nastoupily do zápasu v nejsilnějším možném složení, si v úvodní části vytvořily několik vyložených brankových příležitostí. Vedení ale v 10. minutě ujali hosté, když brankáře Šupu překonal Páleník.

Celek z Hodonínska ale dokázal rychle odpovědět. Vyrovnání zařídil kanonýr Koštuřík, obrat dokonal Marcel Čepil a na 3:1 zvýšil mladý stoper Kupčík. Ve druhém poločase dal trenér Joch příležitost pěti dorostencům a hráčům širšího kádru. Staškov dokázal změny v domácí sestavě využít a dvěma góly duel srovnal. Na 2:3 snížil Michalík a na konečných 3:3 upravil Grečmal, který proměnil pokutový kop. „Soupeř nás po změně stran nepustil do hry a zaslouženě vyrovnal," řekl Joch.

Slávia Staškov ukázala na Slovácku svoji kvalitu. Tým ze slovenské obce, která se nachází v okrese Čadca a má necelých tři tisíce obyvatel, letos dosáhl největšího úspěchu za posledních dvaatřicet let, když postoupil do páté nejvyšší soutěže.

Mezi hlavní postavy týmu patří bývalý hráč Sparty a Liberce Rastislav Michalík společně s jednatřicetiletým útočníkem Michalem Gottwaldem, který hrával za Žilinu, Slovan a Legii Varšava. Nejslavnějším rodákem obce je ale známý herec Jozef Kroner.

„Zápas v Mutěnicích jsme brali jako ukončení podzimní části. Přátelský zápas splnil svůj účel," uvedl po utkání hostující lodivod Richard Grečmal. „Remíza asi odpovídá. Chtěli jsme Slovensku napravit po středečním mezistátním přípravném utkání reputaci. V Olomouci si totiž náš národní tým utrhl ostudu," řekl Grečmal.

Jeho tým nastoupil ve stejných dresech, jako má pražská Slavia. Právě šálu slavného českého klubu měl i kouč Staškova během utkání na krku. „Slavia má ve Staškově velkou tradici," řekl Grečmal.

Slávia Staškov se po polovině letošního ročníku páté nejvyšší slovenské soutěže nachází na třetím místě. „Zeptejte se na to radši starosty, ale ambice máme vysoké," usmíval se Grečmal a ukazoval na opodál stojícího muže. „Kromě Michalíka a Gottwalda máme v týmu ještě několik kluků, kteří hráli v Čadci druhou ligu. Upozorňuji ale, že všichni jsou to rodáci ze Staškova. V týmu máme samé odchovance," pronesl Grečmal.

FK Mutěnice – FK Slávia Staškov 3:3 (3:1)

Branky: Dalibor Koštuřík, Marcel Čepil, Lubomír Kupčík – Jaroslav Páleník, Rastislav Michalík, Richrad Grečmal z penalty

Rozhodčí: Tichánek

Diváci: 30

Mutěnice: Šupa – Trávník, Kupčík, Chromeček, Vydařilý – Holešinský, J. Čepil, Němčický, Válek – Koštuřík, M. Čepil (Blaha, Lamáček, Bravenec, Kourek, Pospíšil)