Po středečním duelu pochválil talentovanou fotbalistku i trenér Vlachovský. „Pavková patřila k nejlepším. Bylo dobré, že se jako jedna z mála dokázala vyrovnat hráčkám Sparty v osobních soubojích. Jsem rád, že dokáže svoji zarputilost a houževnatost v utkání prodat," pronesl kouč Slovácka.

Pavková pendluje v letošním ročníku mezi týmem žen a juniorkou. V mládežnickém družstvu patří k oporám, své kvality však dokazuje i v ligovém týmu. Mladá hráčka nezklamala ani proti Spartě. I když vyřazení zabránit nedokázala. „Byl to těžký zápas. Do utkání jsme šly s holkami odhodlané, že to zkusíme otočit. Bohužel Sparta byla lepší a zaslouženě vyhrála. Naději jsme pořád neztrácely, i když bylo rozhodnuto," pronesla Pavková, která byla před zápasem hodně nervózní. „Proti Spartě bývám vždycky. Přece jenom je to jeden ze dvou nejlepších českých celků," říká Pavková.

Sympatickou dívku na tribuně podporovali rodiče, sestra s přítelem a kamarádi. „Hrálo se mi dobře, atmosféra byla slušná," uvedla.

Menší výhrady měla hráčka Slovácka pouze k rozhodčí, která proti domácímu týmu nařídila dva pokutové kopy. „Paní rozhodčí na nás byla celkem dost přísná. První penalta byla stoprocentní, u té druhé už si tolik jistá nejsem. Obě hráčky šly totiž do souboje úplně stejně," nabídla svůj pohled Pavková.

Pouze na lavičce náhradníků tentokrát zůstala brankářka Barbora Růžičková. I bývalá gólmanka hodonínského Nesytu však patří velké naděje ženského fotbalu na Slovácku. „Je jednička v juniorce a také v kádru mládežnické reprezentace. V jejím ročníku je nejlepší brankářkou v České republice. Pokud půjde Bednaříková do zahraničí, tak by ji měla nahradit," prohlásil Vlachovský.

Věřím, že diváci odcházeli spokojení

Moravany – Výborný trávník, útulný stadion a nadprůměrná návštěva. Trenéři Slovácka i Sparty Praha si nemohli po pohárovém duelu prostředí v Moravanech vynachválit.

„Soutěžní zápas jsme tady hráli poprvé. Jsem tady ale doma a vím, že sem vždycky přijde dost diváků. Pravidelně sice hrajeme ve Starém Městě, ale téměř nikdo na nás nechodí. Zatímco v Moravanech bylo tři sta diváků, na Širůchu je jich sotva padesát," uvedl kouč Slovácka Petr Vlachovský.

Překvapený návštěvou a prostředím však byl hlavně trenér Sparty. „Musím domácím poděkovat za přijetí. V Moravanech je vždy příjemná a přátelská atmosféra," pronesl Jan Podolák.

Odvetné semifinálové utkání si nenechala ujít spousta okresních trenérů či fotbalistů. „Po postupu ze čtvrtfinále jsme věděli, že budeme hrát se Spartou. Jelikož se dávají nové hlášenky, změnili jsme si domácí prostředí," řekl Vlachovský.

Ten chce šířit především na Moravě osvětu ženského fotbalu. „Lidé mohli vidět možná nejlepší ženský fotbal. Věřím, že i když jsem my i Sparta byli v oslabené sestavě a utkání bylo více bojovné než pohledné, diváci odcházeli spokojení," dodal Vlachovský.