„Konečně nám vyšla standardní situace," radoval se po středečním duelu bzenecký kouč.

Mnohem těžší chvíle prožíval Škodík ve 25. minutě, kdy byl se zlomenou nohou odvezen do nemocnice obránce Tomáš Dulovecz. Ostrý zákrok byl potrestán pouze žlutou kartou.

Ivančice ovšem v jedenácti dlouho nevydržely. Ve 37. minutě byl vyloučen hostující Štěpanovský.

Bzenec ale téměř hodinovou početní výhodu nevyužil. Slovan sice mohl v prvním poločase svůj náskok několikrát navýšit, ale střídající Andrýsek, Šifel nebo kanonýr Kasala nedokázali své vyložené příležitosti zužitkovat.

Jediný gól dal po přesném centru Tomáše Zůbka zkušený obránce Richard Hrotek.

Zatímco v úvodní části měli Bzenečtí hru pod kontrolou, po přestávce se domácí spíše strachovali o těsný náskok.

„Nevím, jestli na kluky nedolehlo vážné zranění Tomáše Dulovecze, ale ve druhé půli jsme hráli bojácně, zakřiknutě. Bylo to z naší strany takové upracované," přiznal Škodík.

Hosté se i v deseti snažili výsledek zvrátit, ale ani přes několik standardních situací a rohových kopů na vyrovnání nedosáhli.

„Ne že by Ivančice hrály nějaký super fotbal, naopak svým výkonem mě nepřesvědčily, ale nám se nedařilo. I když jsme si vytvořili několik tutovek, tak jsme je zbrkle a chaoticky zahazovali. Naše vítězství bylo vydřené," prohlásil Škodík, který udělal v sestavě dvě změny. Bukvalda nahradil na pravé straně obrany Šik, šanci od první minuty dostal i Šifel. Pouze na lavičce tentokrát zůstal Ingr. Zraněného Tomáše Dulovce vystřídal Andrýsek.