„Jsou to moc cenné body," uvedl kouč Hodonína Davida Kříž. Jeho tým se musel v sobotu vypořádat s umělou trávou i nevlídným prostředím. „ Je to tam rozlehlé a neútulné hřiště. Trochu mi to připomínalo stadion U Červených domků, ale bez tribun. Místo kterých tam mají pouze plot. Takže pokud bychom měli dohánět výsledek, bylo by to pro nás hodně složité, protože se pro každý zakopnutý balon musí několik metrů jít," popsal otrokovický areál kouč RSM David Kříž.

Ten své hráče na umělý povrch speciálně nepřipravoval, i když v pátek trénovali Hodonínští v Mutěnicích. „Nebyl to žádný záměr. Bylo to hlavně kvůli tomu, že v Hodoníně není osvětlená žádná travnatá plocha. A v této době trénovat za světla nejde, protože kluci chodí do práce a do školy," pronesl Kříž, který v týdnu navíc řešil problémy s marodkou. „Na tréninku nás bylo jako do mariáše. Většina marodů se uzdravila až koncem týdne," uvedl Kříž.

V prvním poločase byl na umělé trávě k vidění vyrovnaný fotbal s několika šancemi. V 10. minutě selhal před brankou Otrokovic Polák, který mířil z malého vápna pouze do připraveného gólmana Viktorie.

Dvakrát zahrozil Bartoněk. Jeho pokusy ovšem postrádaly přesnost. Gólem neskončila ani rána Švrčka. „Domácí nás v první půli téměř neohrozili. Pouze jsme museli vyřešit jeden závar," řekl Kříž. Pak se osmělily také Otrokovice. Nebezpečný byl hlavně trestný kop Juráně a do poločasu zahrozil dorážkou také Trnčák.

Hosté po změně stran přidali a za svoji aktivitu byli po zásluze odměněni. Ve vyrovnané druhé půli se šance rodily hlavně ze standardních situací. Remízový zápas nakonec rozsekla situace ze 68. minuty. Trestný kop z poloviny hřiště rozehraný v podání Hodonína propadl až na zadní tyč, kde domácí beci zapomněli na volného Poláka a ten zblízka skóroval.

Otrokovice po obdržené brance zabraly, během čtyř minut si vytvořily několik standardních situací. Hosté ale nápor domácího celku ustáli.

Hráči RSM mohli naopak svůj náskok navýšit. Přečíslení tři na jednoho však nedokázali hosté ani jednou správně vyřešit. „Nepovedla se nám finální přihrávka, po které bychom dávali míč do prázdné branky," posteskl si Kříž.

I kvůli tomu se Hodonín strachoval o výhru až do konce. Ve druhém poločase Hodonín uchránil od gólu Polák. Hrdina sobotního zápasu poslal na poslední chvíli míč před nabíhajícím protihráčem do zámezí. „Hráč Otrokovic by balon jistě doklepl do odkryté branky," poznamenal hostující lodivod.

Viktoriáni měli ideální příležitost k vyrovnání čtyři minuty před koncem, Ondráš ale místo střely volil přihrávku. „Zápas jsme dohrávali v křeči. V koncovce jsme byli téměř bezradní. Chyběl nám někdo, kdo by mužstvo uklidnil a vzal ve finální fázi zodpovědnost na sebe," posteskl si otrokovický trenér Jaroslav Matějíček.

Hodonínu pomohla na Zlínsku i věrná skupinka fanoušků, která vytvořila v Otrokovicích svému týmu domácí prostředí. „Musíme jim za přízeň poděkovat," vzkázal příznivcům Kříž.

Slovácký celek se díky výhře posunul v divizní tabulce na desátou příčku. Svoje postavení bude chtít Hodonín vylepšit v neděli proti Spytihněvi. Zápas začíná na stadionu U Červených domků ve 14.00.

Divize D, 13. kolo –

Viktoria Otrokovice – RSM Hodonín 0:1 (0:0)

Branka: 68. Vlastimil Polák

Hodonín: Petráš – J. Maršálek, Spazier, Michna, Mírovský – Polák, Bartoněk (86. Koryčánek), Švrček, Šturma (88. Sloboda) – Svoboda, Ondryáš (62. Grdina).

Otrokovice: Juřík – Ondráš, Juhás, Juráň, Zábojník – Konečný, Trnčák (77. Železník), Foltýn, Dujka – Bančák (68. Němec), Viskupič.