Hodonín na umělé trávě ve Vyškově třikrát udeřil po standardních situacích, jednou skóroval po parádní akci. „Zápas nám vyšel. Kluky musím za výkon i přístup pochválit," uvedl po středečním duelu hostující trenér František Komňacký. Na hráčích Hodonína nebyla znát únava z náročného programu. I když od pondělí polykají na Vyškovsku tvrdé dávky, po celých devadesát minut působili svěžejším dojmem než protivník. „V prvním poločase jsme soupeře přehráli. I když jsme moc vyložených šancí po vypracovaných akcích neměli, soupeře jsme několikrát zaskočili po standardních situacích," informoval vedoucí hodonínského mužstva Stanislav Urbánek.

Slovácký celek poslal do vedení mazák Tomáš Polách, který už v 5. minutě proměnil penaltu nařízenou za faul na unikajícího Šturmu. Vzápětí si oba aktéři role vyměnili. Standardní situaci Polácha tečoval ze bezmocného domácího gólmana nekrytý Šturma a bylo to 2:0. „Začátek nám vyšel parádně," pochvaloval si Urbánek.

Trestný kop ovšem vyšel i Vyškovu. Po centru z pravé strany usměrnil balon za gólmana Petráše nehlídaný obránce Krejčí.

Hodonín však odpověděl rychle. Navíc stejným způsobem. Další Poláchovu výborně zahranou standardní situaci zužitkoval bek Fojtík. Jedena z posil směrovala hlavou míč do sítě.

Přestřelka pokračovala i po změně stran. Hned na začátku druhého poločasu skóroval domácí stoper Jan Trousil Bývalá opora Zbrojovky Brno a Slovácka se po rohu trefila hlavou pod břevno. „Vyškov hrozil pouze po standardních situacích. Sám Trousil nebezpečně hlavičkoval třikrát. Přitom trenér právě na něj hráče dopředu upozorňoval," řekl Urbánek.

Hodonín ale náskok nepustil. Naopak, druhý tým divize D v 72. minutě rušný zápas definitivě rozhodl. Na konečných 4:2 upravil Pavlo Dovhanyuk. Šikovný Ukrajinec přesně zakončil parádní individuální průnik středopolaře Paděry přes tři protihráče, když balon poslal do sítě podél vybíhajícího gólmana.

Dovhanyuk mohl ve zbytku přípravného zápasu přidat další branku, ale stejně jako Švrček a střídající Reška proti vyškovskému brankáři neuspěl.

Na druhé straně se neprosadil ani Radim Kleiber. Bývalý hráč Hodonína, který na podzim působil v Rakousku, je právě ve třetiligovém Vyškově na zkoušce.

Příprava FK Hodonín pokračuje v sobotu, kdy se Komňackého parta představí na umělé trávě v Líšni, kde vyzve účastníka první A třídy, FC Bučovice. Ještě předtím ale Jihomoravané na kondičním soustředění absolvují několik tréninkových jednotek. „Čeká nás spinning, běhy a tréninky na hřišti," dodal Urbánek.

Přípravný fotbal

MFK Vyškov – FK Hodonín 2:4 (1:3)

hráno na umělé trávě ve Vyškově

Branky: 32. Jan Krejčí, 49. Jan Trousil – 5. Tomáš Polách z penalty, 13. Zdeněk Šturma, 35. Petr Fojtík, 72. Pavlo Dovhanyuk

Diváci: 50

Hodonín: Petráš – Privrel, Kyselka, Červinek, Fojtík – Holešinský, Paděra, Polách, Švrček, Šturma – Dovhanyuk (Blahůšek, Víšek, Reška).