Půllitři opět potvrdili roli velkého favorita a i bez tradičních opor Ondřeje Bíly, Petra Lagy, Michala Lipčíka a Tomáše Podolana, dokázali v silné konkurenci zvítězit.Týmu složeného především z hráčů Hroznové Lhoty a okolí pomohla především facka, kterou inkasovali Půllitři v posledním duelu s Tasovem.

„Nebyli jsme na tom psychicky moc dobře. Ale pak jsme se probudili a začali hrát svoji hru," uvedla opora Půllitrů Lukáš Lipčík.

Jeden z tradičních účastníků klání se po prohře 0:2 semkl a ve vyřazovacích bojích už neponechal nic náhodě. Nejlepší výkon si Půllitři schovali na finále, ve kterém deklasovali unaveného soupeře 6:0.

„Finále sice bylo jednoznačné, ale určitě tady byly výborné týmy, na které jsme ani nenarazili. Každým rokem se kvalita zvyšuje. Dříve byly v Kozojídkách jenom dva silné celky, teď už má šanci na vítězství třeba osm družstev. Proto si výhry považujeme. Opět ji věnujeme našemu kamarádovi Pájovi," pravil Lipčík.

Letošnímu vítězi pomohli k triumfu i hráči Slovácka Lukáš Nečas a Tomáš Borusík. „Letos jsme museli pozměnit sestavu, protože kvůli zranění a pracovním povinnostem nám chybělo hned několik kluků. Museli jsme vzít další hráče. Ti ale odvedli maximum a pomohli nám znovu zvítězit," pronesl Lipčík.

Vítězové si oslavy náležitě užili. „Doufám, že v pondělí půjdu do práce," smál se Lipčík.

Úsměv na rtech zůstal i po finálovém debaklu Dlouhoprstým banditům. Tým složený z hráčů Velké nad Veličkou a KENu Veselí se radoval z nečekaného stříbra.

„Odehráli jsme výborný turnaj. V postup do finále jsme ani nedoufali. Je to nádhera," zářil kapitán poražených finalistů Jan Ondruš, který neměl se svými kamarády přehnané ambice. „Neměli jsme v týmu samé fotbalisty jako většina soupeřů. Přijeli jsme si zahrát, dát si pivo a pobavit se. Finále už bylo bonusem navíc," culil se Ondruš.

Ten měl přitom obrovské starosti při skládání týmu. „V sedm hodin ráno to bylo docela vyhrocené. V pátek večer mně psalo pět hráčů, že nepřijede. Ráno nás bylo šest a sháněli jsme další kluky. Byl zázrak, že jsme se vůbec poskládali," řekl Ondruš.

Ani Kapacity nebyly v Kozojídkách kompletní. Z tradičních opor scházel především brankář Výstup. Ofenzivní esa Kasalu, Eliáše a Zůbka ovšem Čada s sebou na Veselsko přivezl.

Silný tým ale doplatil hlavně na neproměňování šancí. Pokud by daly Kapacity v semifinále alespoň polovinu tutovek, mohly se ve finále postavit Půllitrům ony. Takto se trojnásobný vítěz Letocha cupu na poslední dul pouze díval.

„Zklamání je velké, protože jsme v semifinále byli jasně lepší. Soupeř vystřelil jednou na branku a dal nám gól. Zato my jsme neproměnili šest vyložených šancí. Penalty už byly loterie. Nám to tam v poslední době moc nepadá, i když třetí místo jsme zvládli. Spokojení jsme tak napůl," zhodnotil premiérové vystoupení na Šrahůkově memoriálu lídr Kapacit Miroslav Čada.

Ten se nebál srovnání dvou konkurenčních turnajů v malé kopané. „Úroveň týmů je ve Vacenovicích o hodně vyšší, ale v Kozojídkách je to celkově lepší. Sice jsme tady čekali na jedno utkání sedm zápasů, ale to asi muselo na někoho vyjít," prohlásil Čada.

Zklamaný nebyl ani Petr Bezouška. Nový kouč Vracova přijel do Kozojídek s Dream Teamem. „Je vidět, že turnaj má tradici. Byla to opravdu velmi pěkná akce. S umístěním jsme velmi spokojení. Na Letocha cupu jsme se vždy motali kolem bedny. Letos jsme zkusili Šrahůlkův memoriál a zase jsme se dostali do semifinále," uvedl Bezouška, který navlékl stejný dres jako kapitán Milotic Robin Habáň, brankář Nedvědický, Tomáš Macek Radkové Kundrata, Šifel a Strmiska, nebo útočník Dobeš. „Jsme tým, který se sejde jednou za rok. Je to parta kluků, kterou jsem trénoval v Kyjově," řekl Bezouška.

Ten by všechny své bývalé svěřence hned bral do Vracova. „Všichni by tam měli místo," dodal Bezouška.

Nejlepším hráčem turnaje se stal člen vítězného týmu Lukáš Lipčík. Cenu pro nejlepšího brankáře obdržel Dominik Lipár. Nejlepším střelcem klání se stal Lukáš Možíš, který nastřílel v devíti zápasech třináct branek.

Memoriál Páji Šrahůlka 2013, 7. ročník

Finále: Půllitři – Dlouhoprstí Banditi 6:0

O 3. místo: Kapacity – Dream Team 0:0, 5:4 na penalty

Semifinále: Půllitři – Dream Team 3:0, Kapacity – Dlouhoprstí Banditi 1:1, 2:3 na penalty

Čtvrtfinále: Shaktor KLD – Dlouhoprstí Banditi 0:4, Lesby – Kapacity 0:2, Pianko – Dream Team 0:1, Rohatec – Půllitři 0:1.

Osmifinále: Veselský výběr – Shaktor KLD 0:1 na penalty, Lesby – Anonymní alkoholici 3:1, Kapacity – Tasov 3:1, Hyppíci – Dlouhoprstí Banditi 1:1, 2:3 na penalty, Pianko – Madrid Brno 1:0, Rohatec – Made in Brasil 2:1, Půllitři – VHS Javorník 3:1, Lipovec – Dream Team 1:4.

Nejlepší hráč: Lukáš Lipčík (Půllitři)

Nejlepší brankář: Dominik Lipár (Dlouhoprstí Banditi)

Nejlepší střelec: Lukáš Možíš (Dream Team)