Turnaj se opět po roce vrátil do Lužic u Hodonína. Kromě dvou týmů Lužic se představily také Prušánky a Terezín. Všechna utkání se hrála dvakrát třicet minut.

K úvodnímu zápasu turnaje nastoupili domácí proti Terezínu. Kouč Lužic Lamač měl k dispozici šestnáct hráčů, mimo jiné i Ševčíka, který se právě v Lužicích u Šternberka vážně zranil. Z osobních důvodů chyběli Hasík, Mitrík a motor lužického týmu Mráka.

Oba týmy začaly opatrně, mnoho šancí k viděno nebylo.

Až po dvaceti minutách hry našel Balus Hasoně, který chytrým zakončením překvapil brankáře Terezína a poslal Baník do vedení. Terezín se sice dočkal vyrovnání, ovšem branky Baluse a Ševčíka poslaly pořadatelský oddíl do finále.

Ve druhém semifinálovém zápase porazily Lužice u Šternberka Prušánky těsně 2:1. Utkání o třetí místo skončilo po hodiny hry remízou 1:1. V penaltovém rozstřelu byli nakonec úspěšnější hráči Terezína, za které nastoupil i hráč Lužic Skočík.

Ve finále se střetly spřáteléne kluby Lužic. Hosté byli hlavně v prvním poločase fotbalovějším týmem. Svoji herní převahu dokázali gólově zužitkovat pouze jednou. Vyrovnání měl na kopačce Galatík. Jeho přímý volný kop však vyrazil hostující brankář na břevno.

Hosté byli i po změně stran aktivnějším, ale zvýšit vedení se jim nepodařilo. Jedinou šanci domácích měl Anovčin, jeho hlavička se pouze opřela o břevno hostující svatyně. V posledních minutách zápasu vzal zodpovědnost na sebe Hasoň a při snaze prokličkovat se vápnem až do brány byl faulován. Pokutový kop s přehledem proměnil skvěle hrající stoper Mokroš. Ten poslal svůj tým do penaltového rozstřelu, ve kterém dominovalvýbroná gólman Buchta. Domácí Baník tak počtvrté vyhrál putovní pohár.

„Ve finále jsme byli spíše šťastnějším týmem. Hosté byli lepší, k nám se však v závěru přiklonilo štěstí. Penalty už jsou pouze loterie,“ řekl po zápase domácí kapitán Josef Anovčin.

O putovní pohár starosty obce Lužice 2009

Semifinále: Lužice – Terezín 3:1, Lužice u Šternberka – Prušánky 2:1, Zápas o 3. místo: Terezín – Prušánky 1:1, Terezín vyhrál na penalty, Finále: Lužice – Lužice u Šternberka 1:1, 3:1 na penalty.