Hovorany – Mikulčice 4:2 (4:1). Branky: Dominik Sláma 2, Zdeněk Šurýn, Ladislav Holeček – Luděk Urbánek, Willmann. Diváci: 150.

Rozjeté Hovorany si vyšláply i na vedoucí Mikulčice. Zemas vyhrál posedmé v řadě, favorizovaný Baník porazil 4:2. Sto padesát diváků vidělo na poměry okresního přeboru nadprůměrné utkání. „Byl to pěkný fotbal. Dalo se na to dívat,“ řekl předseda domácího oddílu Vlastimil Podivínský. Hovorany svého soupeře ničily po deseti minutách. V 10. minutě poslal domácí do vedení Sláma. O deset minut později zvyšoval na rozdíl dvou branek Šurýn. Po půlhodině hry domácí příznivci tleskali potřetí, prosadil se Holeček. Ve 40. minutě zvýšil na 4:0 Sláma. Hosté ještě stačili do poločasu Luďkem Urbánkem snížit. Druhá půle už patřila Mikulčicím. Hosté se snažili výsledek alespoň zkorigovat. To se Baníku částečně povedlo v 75. minutě. Po standardní situaci snížil Willmann. Nadšeně hrající Hovorany ale dvoubrankový náskok uhájily.

Žarošice – Sudoměřice 4:0 (1:0). Branky: Jakub Chromý 2, Tomáš Frýbort 2.

Druhé Žarošice po dvou porážkách opět zabraly a v domácím prostředí jasně přehrály Sudoměřice. „Byl to pohodový zápas,“ hlásil domácí jednatel Josef Večeřa. Žarošice poslala do zaslouženého vedení v 17. minutě Frýbort. Pak sice nedal penaltu domácí Junek, ale hosté toho nedokázali využít. Žarosice dokázaly svoji převahu využít až po změně stran. Na rozdílo dvou branek zvyšoval v 53. minutě Jakub Chromý, třetí gól přidal opět Frýbort. Hosté v závěru odpadli. Domácí neproměnili další šance, výhru Žarošic pečetil Jakub Chromý.

Domácí tentokráte dohrávali kompletní. „Závěr byl parádní. Domácí hráči už hráli pro diváky. Místo to připomínalo exhibici,“ hlásil Večeřa. „Ale jinak to byl slušný zápas. Sudí Zbyněk Zima utkání s přehledem zvládl,“ dodal domácí jednatel.

Ježov – Moravany 0:1 (0:0). Branka: Měsíček.

Moravany vyhrály potřetí v řadě. Navíc Slavoj uhájil i proti Ježovu čisté konto. Hosté měli v prvním poločase herní převahu, ale moc šancí si nevytvořili. Hudec pálil v dobré pozici vedle. Ježov ve druhé půli hru vyrovnal. Oba týmy si vytvořily několik šancí, ale z gólu se radovaly pouze Moravany. V samotném závěru zajistil hostům tři body Měsíček. „Hosté vyhráli zaslouženě,“ uznal domácí kouč Jaroslav Kalinec.

Žádovice – Radějov 3:5 (2:1). Branky: Miroslav Čada 2, Tomáš Koubek – Roman Parobek 2, Zdeněk Lukeštík, Michal Lachman, Bronislav Podhorský.

Na bláznivé utkání v Žádovicích nebude v dobrém vzpomínat hostující stoper Josef Vaculík, kterého krátce po změně stran začalo píchat u srdce. Vyšetření v kyjovské nemocnici naštěstí niv vážného neprokázalo. „Na místě ho lékaři vyšetřili, udělali EKG. Podle jejich slov to není vážné. Byla to chvilková slabost,“ informoval vedoucí radějovského mužstva Vítězslav Hudeček. „Josef byl nachlazený. Udělalo se mu špatně. Nemohl dýchat. Srdce mu tlouklo rychleji,“ pokračoval. „Ještě v průběhu zápasu odjel do kyjovské nemocnice na vyšetření. Věříme, že to nebude nic vážného,“ dodal.

Pojďme k samotnému zápasu. Domácí vstoupili do utkání jako uragán a po dvaceti minutách vedli 2:0. Dvakrát se trefil Čada. Domácí útočník pak mohl završit hattrick, ale z dobré pozice mířil vysoko nad. Břevno orazítkoval Urban. Hosté stačili v prvním poločase pouze snížit. Radějov stačil ve druhém poločase utkání otočit. V 83. minutě domácí Koubec vyrovnal na 3:3, ale závěr Žádovice nezvládly a hosté si odvezli důležité tři body. I když hráči byli myšlenkami u spoluhráče Vaculíka.

Ždánice – Tvarožná Lhota 6:3 (4:1). Branky: Snášel 3, Lánc 2 (obě z penalty),Galia – Tomáš Durna 2, Mička. Červená karta: Hudeček (Tvarožná Lhota)

Kovo doma přestřílelo Tvarožnou Lhotu. Hattrickem se blýskl Snášel. Ten poslal domácí do vedení již po několika minutách hry. Ve 13. minutě se trefil po centru Lánce Galia. O deset minut později přehodil Snášel hostujícího brankáře a zvýšil. Tvarožná Lhota sice následně snížila, ale ve 36. minutě proměnil penaltu za faul na Snášela Lánc.

Tvarožné Lhotě vyšel vstup do druhé půle a během čtyř minut hosté snížili na 4:3.

Ve druhém poločase tempo hry opadlo. V 78. minutě proměnil druhou penaltu v zápase Lánc. V další šanci selhal Rybka. V 83. minutě upravil na konečných 6:3 Snášel, který poslal míč elegantně patičkou mezi nohy brankáře hostí. V závěru byl vyloučen hostující Hudeček. Ten fauloval unikajícího Snášela. Ždánice sin tak připsali další tři body.

Dambořice – Vnorovy 3:1 (1:0). Branky: Pučálka 2,Charvát – Svoboda.

Fotbalisté Dambořic urvali veledůležité tři body. V první velké příležitosti se objevil Václav Matula. Domácí poslal hlavou do vedení Pučálka. V prvním poločase byl jinak k vidění vyrovnaný zápas. Ve druhém poločase měli hosté více ze hry i více brankových příležitostí.

Gólově ovšem dvakrát udeřilo na druhé straně. Vnorovy se branky dočkaly až v závěru. Z přímého kopu korigoval Svoboda.

Svatobořice – Uhřice 7:1 (4:1). Branky: Petr Hajný 3, Lukáš Žák, Miroslav Čermák z penalty, Zdeněk Koch,vlastní – Zdeněk Valihrach. Červená karta: Petr Hajný (Svatobořice)

Svatobořice deklasovaly bezradné Uhřice. Třikrát se trefil Petr Hajný. Ten se pak nechal zbytečně vyloučit. Gól si připsal i domácí brankář Čermák, který proměnil penaltu.