Týmu jste na Admiře vystřelil postup do dalšího kola domácího poháru. Výsledek 3:0 je jednoznačný. Jednalo se o snadný zápas?
Průběh jsme měli pod kontrolou. Hodně nám pomohl rychlý gól, když se nám podařilo skórovat po nacvičeném signálu. Pak sice přišla určitá fáze, kdy se nám kombinačně proti zahuštěné obraně soupeře tolik nedařilo. O poločase nám trenér řekl, že to musíme změnit a více chodit do náběhů za obranu. Z toho vznikl druhý gól, uklidnili jsme se a hru už měli plně ve své moci. Zápas se pak už víceméně dohrával.

Přestože se jednalo o divizního soupeře, musel pro vás osobně být tento duel velmi motivační. Za A tým jste nastoupil poprvé od úvodní minuty…
Sestava byla tvořena hráči širšího kádru, takže motivaci ukázat se měl každý. Každopádně jsem byl rád, že jsem dostal šanci a vstřelil dva góly. Žádné velké závěry z toho ale nedělám. Byl to jeden zápas, výkon je potřeba potvrdit i v dalších. Jedna vlaštovka jaro nedělá. Každá minuta za áčko je dobrá, trenéra se budu snažit přesvědčit, že na hřiště patřím a týmu jsem prospěšný.

Ono se vlastně o jednu vlaštovku nejedná. Za rezervní tým jste Náchodu rovněž vstřelil dvě branky. Cítíte v sobě kanonýrské vlastnosti…
(usměje se) Minulou sezonu se mi střelecky dařilo. V Hradci jsem se nějaký čas adaptoval. Samozřejmě jsem rád, že mi to tam znovu padá. Doufám, že to bude pokračovat.

Kolik gólů jste v loňské sezoně nasázel za divizní Šardice?
Dvacet z jedenadvaceti zápasů.

Teď jste v druholigovém kádru. Soutěž jste si před časem vyzkoušel už v Pardubicích. Vybaví se vám někdy tohle angažmá?
To víte, že jo. Na trenéra Pulpita se nezapomíná. Přecházel jsem tehdy z dorosteneckého věku mezi dospělé. Byla to pro mě taková vojna.

Zdá se, že jste se už v kádru zabydlel. Skok z divize do druhé ligy není z kategorie jednoduchých. Souhlasíte?
Kvalita je samozřejmě úplně někde jinde. Vše je na mnohem vyšší úrovni. Jedná se zkrátka o profesionální fotbal se vším všudy.

Vstup do soutěže se Hradci povedl náramně. Z tohoto pohledu bude asi těžké prosadit se do základní sestavy…
Klukům se daří, takže zatím není potřeba nic měnit. Trenéra se samozřejmě budu snažit svými výkony přesvědčovat, aby to měl při rozhodování o sestavě těžší.

V neděli vás čeká zápas ve Vlašimi. Považujete za výhodu, že nováček utrpěl v minulém kole na Julisce debakl?
Podle zpráv výsledek 5:1 neodpovídal předvedené hře. Vlašim měla také šance, ale neproměnila je. Musíme se na zápas kvalitně připravit a od první minuty dát soupeři najevo, že jsme přijeli vyhrát. Jsem přesvědčen, že máme kvalitnější tým, v zápase by se to mělo projevit.