Několik sezon patřil k základním pilířům milotické sestavy. V letní přestávce však řekl svému mateřskému oddílu sbohem. A za fotbalem odešel do sousedního Rakouska.

Radek Kundrata bude na podzim oblékat dres účastníka druhé nejnižší rakouské soutěže SV Gramel Pöchlarn.

„Už jsem počítal s tím, že zůstanu v Miloticích, ale nakonec mně zavolal Jara Holeček, který tam skončil. Já jsem tam šel vlastně místo něho,“ ujasnil odchod Radek Kundrata.

Technický středopolař si začátek nového angažmá pochvaluje. „Zatím jsem hodně spokojený. Jediná překážka je pro mě řeč. Základní fotbalové pokřiky ale znám. Navíc je tam se mnou ještě jeden Čech, který v Rakousku působí již osm let a ten mně hodně pomáhá,“ říká Kundrata.

Ten ovšem stále trénuje se svými bývalými spoluhráči. „Na tréninky chodím po domluvě dál v Miloticích. Do Rakouska jezdím jen na zápasy,“ uvedl Kundrata, který se o víkendu blýskl na turnaji v Německu. „Skončili jsme třetí ze šesti. V zápase o třetí místo jsme vyhráli 5:0 a mně se podařilo dát všech pět branek. Byl to sice slabý soupeř, takže to nepřeceňuji, ale potěšilo to,“ svěřil se Kundrata.

Toho zaujala u jižních sousedů i další věc. „Zápasy řídí pouze jeden rozhodčí, který nemá asistenty,“ prozradil třiadvacetiletý záložník, který má stále velký přehled o dění v milotickém fotbale.

„Milotice pozorně sleduji a jelikož s nimi trénuji, tak si myslím, že skončí do pátého místa. Jsou tady kvalitní fotbalisti a pokud se bude dál dařit útočné čtveřici, tak budou Milotice velmi silný celek,“ míní Kundrata.

Radek Kundrata
Narozen: 17. 9. 1985.
Výška: 175 cm. Váha: 71 kg.
Přezdívka: Soze
Oblíbený klub: AC Sparta Praha, FC Barcelona. Oblíbený hráč: Cristiano Ronaldo, Lionel Messi
Koníčky: futsal, tenis, PC
Oblíbené jídlo: kuřecí maso, hranolky. Oblíbené pití: pivo, cola
Co poslouchám: Horkýže slíže, Divokej Bill