Ani nedělní nepříznivé počasí nenarušilo průběh zimního turnaje v Ratíškovicích. Ani ve čtvrtém kole nenašel hodonínský Nesyt přemožitele a po výhře 4:1 nad rohateckým dorostem zůstává bez ztráty bodu na vedoucí příčce.

Čtvrté kolo přineslo další překvapení na úkor domácí rezervy, která podlehla mladšímu dorostu Kyjova 0:1. Béčku Ratíškovic nepomohla ani přítomnost brankáře Pelíška v brance. Domácí v průběhu celého utkání marně bojovali s vlastní střeleckou nemohoucností. Jedinou trefu v utkání zaznamenal Žandovský, který překonal Varmužu z trestného kopu.

„Je to druhá ostuda po sobě. Když z jasných šancí nedáme branky, nemůžeme vyhrát. Navíc zakončujeme na úrovni mladších žáků. Když v pokutovém území šlapeme po míči, nemůžeme se divit, že nedáme gól. Není to chyba jen útočníků, špatně hraje celý tým,“ nebral si po dalším zpackaném zápase servítky domácí brankář Jan Varmuža. Trenér Ratíškovic byl po utkání klidnější, přesto i na něm bylo vidět, jak ho porážka mrzí. „ Z výkonu jsem zklamaný hodně. Už to byl druhý zápas po sobě, který jsme odehráli laxně. Kluci si po dvou vyhraných zápasech mysleli, že to půjde samo. Teď ale nemůžeme dát gól a bez branek se nedá vyhrát,“ lamentoval Rostislav Sloboda.

Kouč Kyjova první výhru nepřeceňoval. „V našem týmu hrají kluci, kteří jsou ročníku 1992 až 1994. Fyzická síla se na domácích projevila. Ratíškovice měly tlak. My jsme měli pár hezkých úniků i náznaků šancí. Nedokážeme ještě hrát v takovém tempu. Ne, že by ta výhra byla spravedlivá, ale potěší,“ uvedl Zdeněk Bobot.

Ve druhém sobotním zápase remizoval domácí dorost se staršími dorostenci Kyjova 2:2. Oba týmy tak v tabulce přeskočily jak domácí rezervu, tak i rohatecký dorost, který prohrál s Nesytem 1:4. Hodonín si na turnaji udržuje nejen neporazitelnost, ale také průměr pět branek na zápas.

V posledním zápase rozdrtila rezerva Milotic dorostence téhož klubu 10:3. Na těžkém terénu odehrál dobrý zápas zkušený matador Richard Dobeš, který dvě branky dal a další svým mladším spoluhráčům připravil. Dorostenci Milotic tak i nadále čekají na první bodový zisk.

ZT Ratíškovice: 4. kolo
Ratíškovice B – Kyjov dorost B 0:1. Branka: Žandovský
Ratíškovice dorost – Kyjov dorost A 2:2
Nesyt Hodonín – Rohatec dorost 4:1
Milotice B – Milotice dorost 10:3. Branky: Dobeš R.2, Knotek M. 2, Gál T., Knotek P., Kundrata R., Vlček P., Antoš M., Pekařík R. - Novák Š. 2, Budík.
1.Nesyt Hodonín 4 4 0 0 21:5 12
2.Kyjov dorost A 3 2 1 0 9:2 7
3.Ratíškovice dorost 4 2 1 1 11:9 7
4.Rohatec dorost 4 2 0 2 24:13 6
5.Ratíškovice B 4 2 0 2 15:9 6
6.Milotice B 4 1 0 3 13:17 3
7.Kyjov dorost B 3 1 0 2 3:19 3
8.Milotice dorost 4 0 0 4 5:28 0