Kouč Baníku Petr Kopl postrádal několik důležitých hráčů, proto na sobotní utkání povolal i Michala Vacenovského s jmenovcem Novákem, kteří na podzim hostovali v Mikulčicích.

Ratíškovický dres navlékl i útočník Michal Jílek, který působí v Rakousku. Ve druhém poločase se na umělé trávníku dokonce objevil známý divizní rozhodčí Jan Dohnálek. „Výsledek pro nás není až tak podstatný. Bohužel je nás málo a sestavu jsme lepili, jak se dalo. Jsem nespokojený. Kádr je úzký, musíme sehnat hráče, jinak budeme mít v soutěži velké problémy," tuší jednašedesátiletý trenér, který měl i po divokém vítězství těžkou hlavu.

„Ani sedm branek nezakrylo nedostatky v naší hře," uvedl Kopl.

Podobně na tom však byly i Hovorany. Kouč poraženého týmu René Nedoba postrádal hned sedm hráčů ze základní sestavy. Kromě brankáře Gebharta desátému týmu první B třídy scházeli také bratři Šurýnové, Grdina, Košulič nebo Stehlík. „Na utkání jsme přijeli s omlazeným mančaftem, příležitost dostali dorostenci nebo kluci ze širšího kádru," připomněl Nedoba.

V sestavě Hovoran se ještě neobjevil ani útočník Ondroušek, který by se po náročném zranění a operaci měl vrátit do mateřského oddílu. Vedení klubu se navíc se sousedními Šardicemi domluvilo na hostování stopera Marka Knoflíčka. Jinak by měl kádr Hovoran zůstat ve stejném složení jako na podzim.

Sobotní duel přinesl ofenzivní fotbal se spoustou šancí, branek i hrubých chyb. Úvod utkání patřil oslabeným Ratíškovicím, které měly tutovku hned v 1. minutě, ale balon po samostatném úniku Kotáska odvrátil před brankovou čarou jeden ze soupeřových zadáků.

Baník poslal do vedení Tomáš Kundrata. Třetí tým první A třídy duel rozhodl třemi slepenými brankami v rozmezí od 21. do 26. minuty, kdy gólmana Hovoran dvakrát překonal Jílek a jednou Jakub Bábíček.

Pak se podruhé v zápase prosadil Kundrata a bylo hotovo. „Zápas rozhodl první poločas, ve kterém jsme se dopustili pěti hrubých chyb, které soupeř potrestal," prohlásil Nedoba. Jeho tým skóroval v úvodní části pouze jednou, když brankáře Doležala překonal Martin Válek.

Na poločasových 6:1 upravil ve 41. minutě Novák. I po změně stran se hrál bezstarostný fotbal s góly a vyloženými šancemi. Ratíškovice po vystřídání útočníka Vacenovského a dalších změnách polevily, čehož okresní rival využil ke zkorigování výsledku.

Martin Válek sice penaltu neproměnil, ale jmenovec Ivan a následně i nestárnoucí forvard Pospíšil už mířili do černého. Poslední slovo ovšem měli hráči Baníku. Jeho výhru stvrdil Jaromír Kotásek.

FK Hovorany – FK Baník Ratíškovice 3:7 (1:6)

hráno na umělé trávě v Dubňanech

Branky: 35. Martin Válek, 59. Martin Ivan, 74. Josef Pospíšil – 9. a 31. Tomáš Kundrata, 23. a 26. Michal Jílek, 21. Jakub Bábíček, 41. Michal Novák, 86. Jaromír Kotásek. Rozhodčí: Malík – Hulcký, Blažek. Diváci: 30.