V Mikulčicích sice v předkole krajského poháru hráli po devadesáti minutách 2:2, na penalty však vyhráli 5:3.

„Kdybychom do desáté minuty vedli 3:0, nikdo by se nemohl divit. Mikulčice ale mají zkušený tým. My jsme naopak opět museli improvizovat. Chyběli nám zranění hráči i Petr Kotásek, který odjel na dovolenou. Za normálních okolností jsme měli vyhrát 6:3, bohužel mančaft je nevyzrálý,“ řekl vedoucí mužstva Ratíškovic Stanislav Vacenovský, který Baník při absenci kouče Bidmona opět vedl.

Baník měl v Mikulčicích stejně jako v minulých zápasech razantní nástup. Už v 1. minutě poslal hosty do vedení Tomáš Voříšek. Následně mohli zvýšit Bábíček s Petrů.

Domácí se rozjížděli pomalu. Ve 13. minutě se i Mikulčice dočkaly branky. Brankáře Mačudu překonal Tomáš Urbánek.

Domácí hráči zlobili favorita i po změně stran. V 54. minutě poslal Mikulčice do vedení Stašek. Radost nováčka 1.B třídy utnul o dvě minuty později Voříšek, který musel pro zranění zad z utkání odstoupit. V záběru měli k vítězství blíže hosté, ale hlavičce Dohnálka chyběla přesnost.

Penaltovou loterii ovládli ratíškovičtí mladíci, kteří se nemýlili ani jednou. Naopak domácí hráč selhal už ve druhé sérii.

Předkolo krajského poháru:
Baník Mikulčice – Baník Ratíškovice 2:2 (1:1), 3:5 na penalty
Branky: T. Urbánek, Stašek – T. Voříšek, rozhodující penalta Dobeš
Ratíškovice: Mačuda – Petrů, Dobeš, L. Koplík, Kadlčík – Macek (M. Vacenovský), Svoboda, T. Voříšek (Stokláska), Křižka – Dohnálek, Bábíček