„Já bych řekl, že remíza je spravedlivá. Oba mančafty mohli vyhrát i prohrát. My jsme rádi, že jsme odčinili výprask v Ráječku," uvedl hrající trenér Ratíškovic Petr Vybíral, který na stoperovi nahradil Kadlčíka.

Bývalý hráč Dukly Praha a Olomouce měl z výsledku větší radost než jeho protějšek, neboť celku z Hodonínska opět scházelo hned několik stabilních hráčů. Na podzim si už nezachytá gólman Myšák, který se po utkání v Ráječku podstoupil v jedné z brněnských nemocnic operaci nohy.

Brankář Jaštík inkasoval hned v 8. minutě. Po přihrávce za obranu a centru ze strany se prosadil nekrytý Hodek. Sparta už předtím měla několik nebezpečných závarů, ale obrana Baníku všechny ošemetné situace i se štěstím zvládla.

Hosté se začali dostávat do hry od desáté minuty. „Začali jsme se lépe pohybovat a kombinovat," řekl Vybíral. Výsledkem zlepšení byl vyrovnávací gól Michala Voříška.

Následně si vyložené šance vytvořily oba týmy, ale Jaštík i domácí Stehlík své spoluhráče několikrát podrželi. V závěru první půle Kopl ukvapeně pálil z dobré pozice mimo. „Mohl jít sám na brankáře," uvedl Vybíral.

Kopl se dostal do šance i krátce po změně stran. Hostující útočník však znovu selhal. Ještě předtím měla tutovku i Sparta. Ta se sice snažila i nadále kombinovat, ale dál než po hranici šestnáctky se nedostala. Domácím k vítěznému gólu nepomohly ani dlouhé nakopávané míče, se kterými si obrana Baníku věděla rady.

Ratíškovice měly do konce utkání ještě jednu šance, ale Macek pálil po centru Dohnálka pouze do boční sítě. Vybíralova parta měla v závěru i štěstí. Sparta dala tři minuty před koncem druhý gól, hlavní rozhodčí ho ale kvůli ofsajdu neuznal.