Svěřenci kouče Vaculy ještě pořádně nezapomněli na nepříjemnou porážku, kterou utrpěli na zimním turnaji v Dubňanech s Miloticemi, a už museli skousnout další prohru.

"Bylo to naprosto vyrovnané utkání. Slušně vedené, hrané v pohybu a s nasazením. S výkonem mužstva mohu být spokojený," řekl trenér Ratíškovic Pavel Vacula.

Ten proti mladým Hanákům postrádal gólmana Mačudu, stoperskou dvojici, marody Svobodu a Voříška. "Hrála spousta mladých kluků. Líbílo se mně nasazení i pohyb," pravil Vacula.

Jako první zahrozila na Širůchu Olomouc. Jeden z mladíků HFK orazítkoval z trestného kopu břevno. Šance měl i Baník, ale tu největší zahodil Bábíček.

Dorostenci Olomouce se prosazovali zejména po rychlých brejcích. První branku inkasovaly Ratíškovice ve 25. minutě. O deset minut později Baník chyboval v rozehrávce, Petr Kotáse fauloval unikajícího protihráče a Holice z penalty navýšila svůj náskok.

Ratíškovice po změně stran přidaly na aktivitě, ale další šance Bábíčka zůstaly trestuhodně nevyužity. Další střeleckou mizérii Baníku podrthl Petrů, který neproměnil penaltu nařízenou za faul na Kordulu. "Každý zápas nemůžu střelce omlouvat. Branky útočníky nenaučím dávat," řekl Vacula.

Trápení nakonec utnul parádní ranou do šibenice Tomáš Kotásek. Ratíškovice se snažily o vyrovnání, ale v závěru ještě dvakrát inkasovaly a prohrály 1:4.

Po utkání tak měl více důvodů k radosti Vlastimil Palička. Bývalý kouč Ratíškovic a Jablonce v současnosti vede právě starší dorostence HFK Olomouc.

HFK Olomouc U19 - FK Baník Ratíškovice 4:1 (2:0)
Branka Ratíškovic: Tomáš Kotásek
Ratíškovice: D. Voříšek - Dobeš, P. Kotásek, L. Koplík (70. Šťastný), Novák (46. Vacenovský) - Ňorek, T. Kotásek, Petrů, Kundrata (46. A. Kordula, 70. Stokláska) - Bábíček, Blaha.