„Chceme hrát v klidném středu tabulky. Věřím, že se opět vyhneme bojům o záchranu,“ řekl sekretář Ratíškovic Zdeněk Blaha.

Hlavní změnou je výměna trenéra. Kouče Tomana nahradil dlouholetý lodivod Milotic Milan Bidmon. Ten přinesl do mužstva disciplínu a řád. V přípravě se Baníku docela dařilo. Dvě vítězství a dvě remízy ovšem nelze v žádném případě přeceňovat.

Tým složený z vlastních odchovanců opustil Marek Janoušek, kterému skončilo v Ratíškovicích hostování. Na zkoušce v Sigmě Olomouc byl talentovaný Tomáš Voříšek, který by však měl dres Baníku oblékat ještě rok. Odchod do Hodonína si nejspíše vytrucuje záložník Tomáš Svoboda. „Jednáme s Hodonínem o možné výměně. S námi trénuje Kundrata. V jednání je i příchod dalšího hráče RSM,“ uvedl Blaha.

Do Ratíškovic má z brněnské Sparty namířeno Tomáš Sloboda. V přípravě se dařilo i talentovaným mladíkům. Výkony šestnáctiletých mladíků Jakuba Bábíčka a Lukáše Koplíka příjemně překvapily kouče Bidmona. Šanci dostali i Stokláska a Křižka.

„Chceme dávat šanci vlastním odchovancům, kteří mají zájem hrát za Ratíškovice. Na drahé nákupy nemáme peníze,“ dodal Blaha.