Ratíškovice tak nemůže v neúplné tabulce už nikdo přeskočit. Baník má dvě kola před koncem zimního klání před druhou dubňanskou rezervou šestibodový náskok. Milotice, Rohatec, domácí tým a Vacenovice sice mají jedno utkání k dobru, ale více než čtrnáct, respektive třináct bodů nikdo z nich nenasbírá.

„Je to super. Těší nás, že jsme vůbec poprvé nějaký turnaj vyhráli. V minulosti se nám v zimě příliš nedařilo, měli jsme problémy hlavně se složením mužstva. Na podzim jsme se dali dohromady a celkem nám to jde. Ale na druhé straně výsledky z přípravy nemůžeme přeceňovat. Soupeři letos nebyli tak kvalitní. Potřebujeme si zahrát s někým silnější. Myslím, že už nedělní duel s Dubňany nás prověří,“ uvedl kapitán ratíškovického Baníku Milan Koplík.

Kouč vítězného týmu Zdeněk Blaha se musel v úterý obejít bez několika opor. Ratíškovicím z různých důvodů chyběli Mačuda, Kadlčík, Svoboda, Brezina a Bronislav Blaha. Šanci proti rovněž nekompletnímu soupeři dostali i hráči rezervy.

Na levé straně nastoupili Duda s Kováčem. Po změně stran do hry zasáhli i Jiří Blaha s Dohnálkem. Ten se však po dvouminutovém pobytu na hřišti zranil a musel znovu střídat.

Ratíškovice byly od úvodního hvizdu jasně lepším týmem. Svoji převahu vyjádřil favorit dvěma góly. První trefu obstaral Kopl, kterého ke skórování vybídl přesným centrem Ňorek. Na 2:0 zvyšoval Kundrata. Jeho střílený centr od rohového praporku zaskočil domácího gólmana a skončil v síti.

„Po celý zápas jsme měli trvalou převahu. Měli jsme spoustu šancí, ale v koncovce jsme se trápili. Soupeřw jsme do větší příležitosti nepustili,“ řekl Koplík.

Navýšit vedení Ratíškovic mohli několikrát Kopl s Kováčem. Michal Voříšek zase orazítkoval hlavou břevno. Skóre se do konce utkání nezměnilo.

Zimní turnaj Dubňany 2012
Dohrávka 3. ko
la: FK Baník Ratíškovice – Baník Dubňany B 2:0 (2:0)
Branky: Kopl, Kundrata
Rozhodčí: Jílek – Fridrich, Vondryska
Ratíškovice: Chromý – Petrů, M. Koplík, Machala, Duda – Kundrata, Holeček, Ňorek, Kováč – M. Voříšek, Kopl (Dohnálek, T. Voříšek, Macek, J. Blaha)

1. Ratíškovice 5 0 0 20:3 15
2. Dubňany B 3 0 2 12:8 9
3. Hlboké 1 3 1 7:8 6
4. Milotice 1 2 1 5:11 5
5. Rohatec 1 1 2 9:8 4
6. Dubňany A 1 1 2 7:6 4
7. Vacenovice 1 1 2 6:11 4
8. Jablonica 1 0 4 4:15 3