Ratíškovický kouč Petr Kopl i věrní fanoušci byli po sobotním utkání nadmíru spokojení. Jednašedesátiletého kouče netěšily pouze tři body a nádherný výsledek, ale i předvedená hra. „Jsem rád, že kluci k utkání nastoupili zodpovědně, a i když jsme brzy inkasovali, výsledek jsme rychle otočili. Byli jsme lepší a vyhráli zcela zaslouženě. Výsledek klidně mohl být dvojciferný. Naši radost ale kazí vážné zranění obránce Macka," prohlásil kormidelník Baníku.

Ratíškovice ale nezačaly proti okresnímu rivalovi dobře. Už v 8. minutě poslal hosty do vedení Patrik Janík. Brankář Doležal, který tentokrát dostal přednost před Kratochvílou, neměl proti umístěné střele nárok.

Baník ale dlouho nesmutnil. S odpovědí přispěchal Tomáš Vacenovský. Mladý ratíškovický forvard pohotově srovnal na 1:1. Dvacetiletý útočník následně dokonal obrat, když se trefil hlavou po centru Michala Voříška. Na 3:1 zvyšoval obránce Macek, který potrestal hrubou chybu brankáře Lipára.

Zaváhání gólmana pomohlo i Blatnici. Lehká střela Peřiny skončila za zády Doležala, jemuž balon prošel do sítě mezi nohama. O tři minuty později domácí brankář svoji minelu napravil, když dlouhým nákopem vyslal do šance Vacenovského, který svůj únik zakončil gólem.

Domácí forvard byl při chuti i po změně stran. Svoje galapředstavení Vacenovský završil v 50. minutě, kdy po přihrávce Macka zvyšoval svým čtvrtým gólem v zápase již na 5:2.

Blatnice ve druhé půli odpadla. Šestou trefu obstaral Martin Kordula. Ten se parádně trefil z přímého kopu přes zeď. Výhru Ratíškovic pečetil střídající Radim Kopl, kterému míč předložil další náhradník, Jaromír Kotásek.

Stínem sobotního utkání je vážné zranění domácího obránce Petra Macka. Důrazný ratíškovický zadák si nešťastně zlomil kotník a potrhal vazy a mužstvu bude scházet minimálně do konce podzimní části.

Kvůli zdravotním problémům utkání nedohrál ani kapitán Blatnice Libor Cileček, který střídal už ve 14. minutě. Na trávník šel Schmeister, jenž na hřišti vydržel pouze do poločasové přestávky.

Aby toho nebylo málo, ve druhé půli z utkání odstoupil také hostující záložník, Cícha. Zcela fit nebyl ani předseda Blatnice David Vaněk, který nastoupil pouze s velkým sebezapřením.

„Po několika dobrých zápasech, kdy jsme podali poměrně kvalitní výkony, přišel tento výbuch. Bohužel zápas v Ratíškovicích jsme nezvládli. Něco podobného se ale dalo čekat, všechny okolnosti tomu nasvědčovaly," řekl hostující trenér Jaroslav Bíla.

Ten postrádal i Jakuba Cíchu s Vavříkem, kteří na víkend odletěli do Anglie na zápas londýnského Arsenalu. „Sestava se nám úplně rozpadla. Bylo složité dát dohromady jedenáct zdravých hráčů. Museli nastoupit i kluci, kteří nebyli zdravotně v pořádku," pronesl Bíla.

Známý bouřlivák ale z nepříjemného debaklu tragédii nedělal. „Sice nikdo z hráčů nesnese přísnější měřítko, ale kluků je mi líto," řekl Bíla. „Výsledek není tak důležitý jako zdraví hráčů," dodal zkušený trenér.