Navíc na jaře přišel po dobrých zápasech herní i výsledkový útlum a v závěru dokonce kruté vystřízlivění.Baník prostě prožil další ze svých tradičních sezon.

„Spokojený jsem hlavně se záchranou. Některé zápasy byly velmi dobré, bohužel konec sezony se nám vůbec nepovedl,“ posteskl si kouč Ratíškovic Pavel Toman.

Ten bojoval během jara hlavně s úzkým kádrem, špatnou docházkou svých svěřenců a hráči béčka, kteří neměli zájem hrát krajský přebor. „Nespokojený jsem hlavně s malou účastí na trénincích, v závěru nám i kvůli tomu chyběla fyzická kondice. Vůbec se mi nelíbil ani přístup hráčů rezervy,“ uvedl Toman.

Baník rovněž doplatil hlavně na špatné výkony v domácím prostředí. Zatímco na hřišti soupeřů se týmu z Hodonínska dařilo, před vlastními diváky se ratíškovičtí neuvěřitelně trápili. „Doma jsme pod mnohem větším tlakem než veku. Navíc nám nevyhovuje hra do plných,“ míní záložník Ratíškovic Tomáš Kotásek. S jeho slovy souhlasí i spoluhráč Milan Koplík. „Vyhovuje nám hra ze zabezpečené obrany. Nemáme dostatek technických hráčů. Pokud to nevydřeme, máme problémy,“ všiml si kapitán týmu.

Kvůli úzkému kádru a početné marodce dostali v jarní části sezony příležitost nadějní dorostenci. „Povedlo se nám zapracovat dva mladé hráče. Voříšek i Kadlčík splnili očekávání a nezklamali,“ pochválil mladíky Toman.

Právě talentovaný Voříšek patřil k nejpříjemnějším překvapením uplynulé sezony. Zatímco tradiční střelec Blaha zůstal za očekáváním, dravý mladík patřil k nejlepším.

Dalším pozitivem je uklidnění vztahů v kabině. „Určitě se to zlepšilo. Jen škoda, že někteří odchovanci na Baník zanevřeli,“ pravil Koplík.

S jedenáctým místem nepanuje v Ratíškovicích moc velká spokojenost. I když některé zápasy naznačily, že mužstvo je schopno podávat mnohem lepší výkony než tomu bylo v závěru sezony. „Pokud zůstane stejný kádr pohromadě a tým se podaří posílit, je v silách tohoto mužstva umístění v horní polovině tabulky,“ míní Toman, který byl pro mnohé velmi překvapivě z pozice hlavního trenéra odvolán. „Nečekal jsem to,“ přiznala dlouholetá opora Ratíškovic.

Tomana ve funkci hlavního kouče nahradí dosavadní lodivod Milotic Milan Bidmon. „Je to pravda. S panem Melicharem (předseda Ratíškovic – pozn.red.) jsme se domluvili,“ sdělil nový kouč Baníku.