Fotbalisté Ratíškovic v sobotu zahájili zimní přípravu. Trenéru Tomanovi se hlásila většina hráčů A - týmu i béčka. Z tradičních opor chyběl pouze Petr Kotásek. Naopak první trénink absolvoval i brankář Vacenovic Miroslav Foltýn. Ten by měl v týmu zvýšit konkurenci. „Samozřejmě chci do Ratíškovic. Myslím, že zde nebudu mít problém zapadnout. Všechny hráče znám,“ prozradil Foltýn.

Největší změny se u týmu udály na trenérských postech. Tomanovi bude dělat asistenta bývalý trenér mládeže Miroslav Buřínský. Rezervní tým povede Rostislav Svoboda. Tomu bude pomáhat Petr Koplík, který bude dělat zároveň prostředníka mezi oběma týmy.

Po úvodním proslovu, ve kterém trenér Toman a předseda klubu Josef Melichar seznámili hráče s programem a situací v klubu, hráči vyběhli na škvárovou plochu. Hráči si to mezi sebou rozdali v úvodním fotbálku. Zápas nakonec vyhráli mladší hráči, kterým k vítězství 5:4 pomohl hattrickem Radim Kopl.

„První trénink byl dobrý. Nebyla to žádná honička, jen jsme si tak zlehka zaběhali a zahráli si,“ pousmála se zatím jediná nová akvizice. Foltýn jako správný nováček šel příkladem a během vánočních svátků se hlídal. „Nepřibral jsem. Ráno jsem se vážil a měl jsem ještě o dvě kila míň,“ překvapil brankář.

„Budeme pomalu nabírat fyzickou kondici. Nebude to nic drastického, ale je jasné, že budeme poctivě pracovat,“ závěrem dodal Toman.