Svěřenci kouče Bidmona jsou po podzimní části na patnáctém místě a na kontě mají pouhých jedenáct bodů. Tedy o tři více než poslední Kyjov.

V patnácti kolech se Baníku podařilo zvítězit jen třikrát. Se třinácti brankami je navíc druhým nejhůře střílejícím celkem soutěže. Zároveň inkasoval nejvyšší počet gólů (35).

„Samozřejmě s umístěním nepanuje spokojenost. Opět budeme hrát o záchranu,“ povzdechl si sekretář Ratíškovic Zdeněk Blaha.

Za ratíškovickou podzimní mizérii, která může v jarní části vyústit pádem do 1.A třídy, vězí řada faktorů. O které jde? „Podzim byl hodně ovlivněný zraněním několika klíčových hráčů. Mladíci sice do mužstva zapadli a snažili se, ale kvalitativně nedokázali zraněné opory nahradit. Největší ztrátou pro nás byl odchod útočníka Homoly,“ míní Blaha.

Právě úzký a nedostatečně kvalitní kádr nejvíce trápil kouče Milana Bidmona. Ten nahradil v létě na trenérském postu Pavla Tomana. „Je to samozřejmě špatné. Zbytečně jsme přišli o pár bodů v zápasech, které jsme měli odbře rozehrané. Měli jsme mít o pár bodů víc,“ pravil Bidmon.

Ten se musel ve většině podzimních duelů bez posily Michala Voříška, který si zlomil v zápase s Kuřimí nohu. Obránce Dobeš měl zase naštípnutou lebku. Úvod sezony navíc pro zranění vynechal středopolař Tomáš Kotásek. Střelecky se nedařilo zkušenému Blahovi. Baník prostě nedokázal Homolu nahradit. „Potřebujeme posílit, někteří kluci na krajský přebor nemají,“ pravil Bidmon.

Ratíškovice navíc nedokázaly na hřištích soupeřů uhrát jediný bod. „Neměli jsme ani štěstíčko, nějaké body se venku daly uhrát,“ sdělil zkušený lodivod.

V bývalém druholigovém klubu se dají očekávat změny. Klidný nemůže být ani samotný Bimon. „Záleží na vedení klubu, jestli v Ratíškovicích zůstanu, nebo ne. Uvidíme, jak se v zimě doplní mančaft a jestli vůbec já u týmy zůstanu. Něco se proslýchá. uvidíme co bude,“ uvedl Bidmon. „Změny by měly nastat. Záleží ale na více okolnostech, hlavně těch finančních. O výměně trenéra nic nevím,“ řekl Blaha.

Situace v Baníku není růžová. „V týmu je perspektiva, ale překvapený jsem z jiných věcí. Za celý podzim jsem v kabině neviděl celý výbor. Pořád slyším pouze kritiku, ale aby se něco udělalo…,“ posteskl si Bidmon.

Baník se v zimní přestávce zúčastní turnaje v Dubňanech, v plánu je i soustředění na Mlýnkách. První zápase sehrají Ratíškovice na Slovensku, 17. ledna se Pelíšek a spol. představí v Senici.