Zatímco Ratíškovičtí drží čtyři kola před závěrem soutěže třináctou pozici s tříbodovým náskokem na nyní sestupující Hlohovec, hosté se drží nad svým tradičním rivalem o stupínek výše a mají k dispozici pět bodů na příčky znamenající pád o patro níže. Podle vývoje ve vyšších ligách mouho spadnout dokonce až tři týmy.

Trenéři obou celků si výjimečnost tohoto zápasu, jenž se dá označit soubojem o takzvaných šest bodů, uvědomují. V zapeklité situaci jsou Ratíškovice, které nezvládly předešlou konfrontaci s Rosicemi, jímž jasně podlehly 0:4. „V kabině po porážce v Rosicích panuje napjatá nálada. Teď budeme hrát o šest bodů,“ uvědomuje si kouč Zdeněk Blaha. „Cíle máme vždy stejné, každý zápas vyhrát,“ varuje soupeře trenér Hrušek Karel Bečka.

Domácí mužstvo straší vzpomínky na podzimní zápas. Ratíškovice zaspaly začátek a již po 25. minutách prohrávaly o dvě branky, nakonec dokázaly uhrát remízu 2:2. Baník se ale obává i toho, aby se neopakovala situace z krajského poháru, v němž Hrušky zvítězily na jeho hřišti.

„Myslím si, že Hrušky u nás hrály vždycky dobře. Bude to velmi těžké utkání, ale musíme se připravit hlavně na jejich střelce,“ upozornil trenér Blaha, jehož nejvíce zajímá útočník Vyrubalík. „Dělá nám největší problémy,“ dodal. Domácí nepůjdou do náročného utkání v ideálním rozpoložení. Zdravotní obtíže trápí trojici hráčů. „Lukáš Ňorek už ve středu lehce trénoval. Tomáš Kotásek měl nějaký problém s očima, dostal na to léky.

Měli by být oba v pořádku. Otazník ještě visí nad Pavlem Tomanem, který má zraněné koleno,“ vysvětloval kouč Blaha. Hrušky přijíždí na trávník Ratíškovic povzbuzeny výhrou 4:0 nad posledním Doubravníkem. Hosty těší fakt, že v psychicky náročném souboji s týmem, jemuž už prakticky o nic nejde, uspěli. „Vyhrát povinné zápasy bývá někdy nejtěžší. Víme, že máme záchranu v soutěži ve svých rukou. Stačí nám uhrát z posledních čtyřech utkání šest bodů,“ uzavírá trenér Bečka.