Slovenský bombarďák Marián Rehák se na jednoznačné výhře podílel čtyřmi góly. Debakl Sokola dvěma brankami zmírnil Lubomír Janík.

Přesné trefy třiadvacetiletého útočníka ale hosty nemohly v žádném případě těšit. Kněždub totiž na hřišti okresního rivala pomýšlel na lepší výsledek, dojem z nepodařených posledních venkovních duelů si ale ve Vacenovicích příliš nevylepšil. „Nechci snižovat výkon soupeře, ale herně jsme byli jasně lepší. Balon jsme měli neustále pod kontrolou. Navíc se nám v posledních zápasech střelecky daří. To, co jsme dřív nedávali, nám tam teď začíná padat. Budu rád, když nám to vydrží i v posledních dvou kolech,“ říká vacenovický kouč Petr Bezouška.

Domácí tým poprvé udeřil ve 4. minutě, kdy se hlavou trefil neobsazený útočník Rehák. Vacenovice měly dál navrch a svoji převahu do přestávky vyjádřily dalšími dvěma góly. Nejprve se po rohu prosadil stoper Ondřej Špaček, vzápětí zužitkoval přesnou přihrávku Mírovského výborně hrající Rehák. „Za stavu 3:0 jsme si mysleli, že je zápas rozhodnutý, protože soupeř nekladl větší odpor, ale v závěru hosté udeřili a my jsme znejistěli,“ přiznal Bezouška.

Bezstarostné domácí zaskočil Janík, který ve 44. minutě tečovanou ranou z hranice šestnáctky snížil na 3:1. Hostující útočník měl v první půli ještě jednu šanci, když přehazoval gólmana Žiga, ale míč skončil vedle vacenovické branky. Podobnou příležitost měl Kněždub ještě jednu, ale balon znovu skončil mimo.

Hosté se na hřišti okresního rivala snažili kombinovat, po chybách soupeře se několikrát dostali do zakončení, ale brankář Žigo již neinkasoval. Vacenovice byly v zakončení mnohem úspěšnější. Klid jim přinesla trefa Jakubíčka v 55. minutě. Pak znovu začal úřadovat Slovák Rehák, který v nejprve završil hattrick a v 77. minutě korunoval svůj báječný výkon čtvrtým gólem.

Hosté stačili porážku pouze zmírnit, když míč po akci ze strany propadl k nekrytému Janíkovi a ten upravil na konečných 6:2. Vacenovice se díky páté výhře v řadě dostaly v tabulce I. B třídy právě před Kněždub a Rajhrad na třetí místo.

Trauben splnil povinnost. U posledního jednoznačně vyhrál

Fotbalisté Hroznové Lhoty odčinili na hřišti posledního Podivína domácí debakl s Vacenovicemi a po jednoznačné výhře 6:1 dál nahání vedoucí Milotice.

Kouč Traubenu Jaroslav Bíla byl po sobotním zápase samozřejmě spokojený. „Byl to jednoznačný zápas. Od začátku do konce jsme byli pány na hřišti. Sice jsme dali šest gólů, ale jednou tolik šancí jsme neproměnili. Naopak, domácí jsme kromě jedné chyby, kdy po které skóroval, do žádné vážnější příležitosti nepustili,“ prohlásil trenér Hroznové Lhoty.

Favorizovaný celek z Veselska poprvé udeřil v 11. minutě, kdy se prosadil Miroslav Falešník. Vzápětí měl další góly na kopačce Ondřej Bíla, hostující špílmachr ale veterána v domácí brance, pětapadesátiletého gólmana Luckého, ani nadvakrát nepřekonal. Další tutovku zazdil Petr Lipčík.

Podivín, který už po čtvrt hodině hry přišel o zraněného Tomáše Cupala, nijak nebezpečný nebyl, ve 22. minutě ale nečekaně udeřil. Chybu v soupeřově rozehrávce potrestal Martin Švestka. Kapitán Slavoje využil zaváhání hostující defenzivy a srovnal na 1:1. To však bylo ze strany celku z Břeclavska vše. Hroznové Lhota po inkasované brance zabrala a ihned z protiútoku si vzala vedení zpět. Trefil se Ondřej Bíla. Klid na hostující kopačky vnesl Falešník, který v závěru prvního poločasu proměnil pokutový kop.

Druhá půle přinesla další tři góly a řadu neproměněných šancí. Na 4:1 zvyšoval Lukáš Červenka, po hodině hry se mezi střelce konečně zapsal také Petr Lipčík. „Peťa tentokrát neměl obuté správné střelecké kopačky, protože snad čtyřikrát utíkal sám na domácího gólmana, kterého ale překonal až popáté,“ řekl Bíla.

Triumf Traubenu završil v 64. minutě mladík Martin Chrenčík. Závěrečná půlhodina se dohrávala v exhibičním duchu. Domácí odpadli a nakonec byli rádi za porážku 1:6. Hroznová Lhota už totiž další šance nevyužila. Přesto druhý tým tabulky svým výkonem i výsledkem navnadil fanoušky na nedělní derby v sousedním Kněždubu.