Prezident FK Mutěnice Miroslav Jagoš: „Nástupcem bude asistent.“

Mutěničtí fotbalisté se snažili napravit dojem po nepovadeném čtvrtečním vystoupení v Lipové, kde prohráli 1:2. Ve Fryštáku na domácí Zlín vletěli. „Začali jsme dobře. V úvodu jsme měli tři velké šance, ale trápí nás koncovka. Domácí se dostali do vedení z ojedinělého útoku,“ pozteskl si nyní již exmutěnický trenér.

I tak dokázali jeho svěřenci rychle vyrovnat. Helísek odcentroval na Bílka, míč však zastavil domácí Baranay rukou a uviděl červenou kartu. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Drábek.

„Po přestávce jsme se domluvili, že budeme hrát po stranách, ale bylo pomalé a nic překvapivého hráči nevymysleli,“ věděl Hruška. Přesto mohli vinaři s pěti útočníky vyhrát. „V pokutovém území domácí hráč evidentně stáhl Válka. Rozhodčí se ale asi bál písknout druhou penaltu,“ zamyslel se lodivod Mutěnic.

Jak zlepšit produktivitu v příštím domácím zápase se Zábřehem?
„To už není otázka pro mne. Dohodli jsme se na ukončení kontraktu. Odstupuji z druhého místa. Do června mám volno. Uvidíme, jaká nabídka se naskytne,“ šokoval Vladimír Hruška.

„Přišel za mnou, že tyto tři zápasy nebyly podle jeho představ, a že by se rád dohodl na ukončení spolupráce,“ potvrdil prezident FK Mutěnice Miroslav Jagoš

Jaký bude další vývoj?
„Přeji Mutěnicím, aby hrálo o čelo tabulky. Ale myslím si, že dostihnout juniorku olomoucké Sigmy bude těžké,“ uzavírá své působení na lavičce žlutozelených Hruška.

Kdo jej tedy vystřídá u kormidla mutěnického týmu?
„Jeho nástupce bude asistent Peter Vlček, a to až do konce sezony,“ řekl Jagoš.

To však nebudou jediné změny Pod Búdama. „Určitě budou i hráčské změny, ale to se rozhodne až v úterý,“ dodal Miroslav Jagoš.

Tescoma Zlín B – Mutěnice 1:1 (1:1)

Branky: 38. Bačík – 41. Drábek

ČK: 41. Baranay

Mutěnice: Vaňák – Brychta (60. Kaciáň), Jašíček, Zemánek, Ševčík – Helísek (88. Kříž), Bílek, Ditrich, Válek – Drábek (75. Kowalík), Obal.