Rozhodnout mohl v 66. minutě domácí forvard Režný. Ten však naložil s oprávněně nařízenou penaltou prachbídně.

Kdo čekal po dvou přesvědčivých výhrách další šardickou kanonádu, musel být zklamán. Domácí se proti houževnatému soupeři nedokázali za devadesát minut výrazně prosadit. Kvalitě fotbalu neprospěl ani vydatný déšt, který se nad Šardicemi spustil v průběhu prvního poločasu a až do konce utkání nepřestal. „Uškodilo nám počasí, které nás hodně přibrzdilo. Překvapilo mě, že jsme se s tím nedokázali lépe srovnat. Hlavně první poločas byl z naší strany velmi špatný. Nehráli jsme to, co jsme chtěli hrát,“ řekl domácí kouč František Ondrůšek.

V první půli toho k vidění opravdu mnoho nebylo. Za zmínku snad stojí jen trestný kop domácího Pacla a tvrdá střela hostujícího Daňka. Největší šanci zápasu si Uherský Brod vypracoval v závěru první půle. Po rohovém kopu a následné skrumáži skončil míč na pravé tyči Štěpničkovy svatyně.

„Jsem stoprocentně spokojený. Byl to obrovsky těžký zápas. Kouče Ondrůška moc dobře znám a vím, jaký fotbal nutí hrát své hráče. To je fotbal s minimem dotyků a řadou centrů ze strany. A těch centrů letělo do našeho pokutového území snad padesát. Někdy i s notnou dávkou štěstí se nám je podařilo odvrátit. Oba týmy si vytvořily po jedné velké příležitosti, remíza je zřejmě spravedlivá,“ uvedl hostující trenér Zdeněk Šebesta.

Ani po změně stran se obraz hry výrazně nezměnil. Šardičtí se sice snažili, ovšem ve finální fázi jim chyběly klid a přesnost. Rozhodnout mohl domácí útočník Režný, kterého v 65. minutě fauloval v pokutovém území Daněk. Sám postižený útočník si postavil míč na značku pokutového kopu a střelou vysoko nad potěšil pouze hostující příznivce. „Buďme rádi, že jsme zdraví. Hráč si věřil. Že nedal, to je druhé věc. Chtěl to vzít na sebe. Není mu co vyčítat. Je to o individuální schopnosti každého hráče,“ zastal se Režného Ondrůšek. Jeho protějšek se jen usmíval. „Na tu penaltu by potřebovali našeho brankáře, který se při nich obvykle nemýlí,“ trefně poznamenal Šebesta.

V závěru si domácí vytvořili mírnou převahu, která málem vyústila v rozhodující gól. V nastaveném čase vysunul zkušený Zapleta Válka, jeho prudký centr však Kobylík nedokázal usměrnit mezi tři tyče. „Ve druhém poločase jsme začali praktikovat naši hru. Měli jsme i šance. Soupeř však hrál velmi organizovaně. Fotbal je o gólech a my jsme dneska nedal,“ posteskl si Ondrůšek, který podle slov hostující kouče prohrál sázku. „Nevím o ničem. Musí mi to připomět,“ zapíral Ondrůšek. „To je jasné. Neprozradím to, ale já mu to připomenu,“ reagoval s úsměvem Šebesta.

Radost měl i gólman Uherského Brodu Miroslav Ondrůšek. Mladší bratr domácího trenéra pozval za remízu celý tým na pivo.

FK Šardice – ČSK Uherský Brod 0:0
Rozhodčí: Sláma – Tomášek, Beneš (Valošek)
Žluté karty: Šálek – Ondrůšek, Slinták, Daněk
Diváci: 180
Šardice: Štěpnička – Sukup, P. Spazier, Kopčil, M. Spazier (46. Švrček) – Kmeť (46. Crla), Šálek, Pacl, Válek – Režný (68. Zapletal), Kobylík.
Uherský Brod: Ondrůšek – M. David, P. Ligas, Vrága, Hroch – Horňák, Daněk, R. David, Dvořák (89. Vogl) – Lukeš (80. Josefík), Slinták (90. Trecha).