Rohatecký trenér Marek Antoš byl po další ztrátě hodně rozmrzelý. „Doma na hody jsme samozřejmě chtěli vyhrát. V prvním poločase tomu všechno nasvědčovalo. Bohužel jsme doplatili na neproměňování vyložených šancí. Zápas jsme měli rozhodnout po vedoucí brance, další góly jsme bohužel nepřidali," uvedl kouč Slavoje.

Domácí tým byl v úvodu střetnutí poněkud zakřiknutý, postupem času se však rozehrál. „Kluci asi měli v hlavách poslední zápas v Břeclavi, takže deset minut jsme se spíše rozkoukávali," řekl Antoš.

Rohatečtí však brzy převzali iniciativu a otěže zápasu drželi pevně v rukách. Slavoj poslal do zaslouženého vedení mladík Šimánek. Posila ze sousedního Hodonína se prosadila po akci Tomšeje s Dohnálkem. Šimánek mohl dát v první půli ještě jeden gól, ale po střele pouze orazítkoval tyč.

V dalších šancích neuspěli Homola s Páleníkem. „Pokud bychom přidali druhý gól, zápas bychom vyhráli," míní Antoš. Stejně to viděli i hosté. „Kdybychom inkasovali do přestávky ještě jednou, tak jsme prohráli," správně tuší kyjovský asistent Miroslav Čada.

Hosté, kterým v derby scházeli zraněný brankář Kůřil, útočník Paták a potrestaný bek Kuchař, v prvním poločase příliš nebezpeční nebyli. Po úniku a přihrávce Klimeše nedosáhl na míč Rubík.

Po změně hosté přidali a začali se tlačit do zakončení. Kyjov srovnal v 63. minutě, kdy špatně zahraný ofsajd systém protivníka zužitkoval Riedl.

Zřejmě klíčová chvíle přišla o minutu později. Kapitán Vašek uviděl za kritiku rozhodčího Putny druhou žlutou kartu a musel pod sprchu.

Rohatečtí šli do deseti. Domácí trenér Antoš změnil rozestavení, výkon Slavoje šel po změnách v sestavě dolů. Přesto domácí několikrát zahrozili. Tomšej pálil po rohovém kopu těsně vedle, po úniku a přečíslení tří hráčů Slavoje proti dvěma bránícím zadákům Kyjova napálil Páleník dobře postaveného gólmana Měchuru.

Hosté nepříjemné chvíle přečkali a nakonec mohli i vyhrát. Čtvrt hodiny před koncem šel Klimeš sám na Létala, v jasné šanci ale selhal. V soupeřově síti neskončily ani dorážky Martina Dufka zblízka. „Bod nakonec beru, protože kdyby Kyjov zápas otočil, asi bychom se nemohli divit," pronesl Antoš. „S výsledkem jsme spokojení," dodal Čada.

Veselí se rozjelo až po přestávce

Trenér fotbalistů FC Veselí nad Moravou Richard Hrotek si v novém klubu připsal první výhru. Svěřenci bývalého ligového stopera ve 3. kole první A třídy zdolali Velké Pavlovice přesvědčivě 4:0. Domácí tým nasměroval za třemi body krátce po změně stran David Joch, který dal dva góly. O další branky se podělili střídající dorostenec Patrik Šilhavý a středopolař Aleš Radmil.

Veselí zdolalo soupeře z Břeclavska naprosto zaslouženě. „Jsem spokojený především s druhým poločasem. Znovu se ukázalo, jak moc je v této soutěži důležité vstřelit vedoucí branku. Po druhém gólu jsme se zklidnili a najednou naše akce vypadaly úplně jinak," pochvaloval si domácí kormidelník Richard Hrotek.

Přitom v prvním poločase se Veselané herně trápili. „Měli jsme dvě tři slušné šance, ale kombinace nám pořád vázla. Navíc po našich chybách ve středu hřiště jsme soupeře pustili do několika nebezpečných situací," přiznal Hrotek.

Po přestávce se ovšem Pollák a spol. rapidně zlepšili. Výsledkem nebyly pouze pohledné kombinační akce, ale především čtyři góly v hostující síti.

Veselí uklidnil mladík Joch, který nejprve ve 46. minutě po přetaženém centru poslal domácí tým do vedení, vzápětí po křídelní akci a přečíslení pohotově zvýšil na 2:0. „Po druhém gólu to bylo jenom o tom, kolik dáme branek a jakým rozdílem zvítězíme," pronesl Hrotek.

Slovácký celek na trávníku jasně kraloval. Třetí úder zasadil soupeři střídající dorostenec Šilhavý, kterému k premiérové trefě mezi muži stačily čtyři minuty. Na konečných 4:0 upravil Radmil.

Veselané nakonec mohli vyhrát ještě vyšším rozdílem, ale další vyložené šance nezužitkovali. Ještě za bezbrankového stavu orazítkoval Klimek tyč. Pak uháněl sám na velkopavlovického brankáře Honze kanonýr Pollák, který přehodil vyběhnutého gólmana i hostující klec. Prudkou Pollákovu hlavičku vytěsnil bravurním zákrokem gólman Slavoje na roh.