Rohatecký kouč Cyril Blahůšek postup bral, ale výsledek ho nijak zvlášť neuspokojil. „Měli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Jenom Šimánek šel sedmkrát sám na domácího gólmana. Tomšej zase trefil tyčku,“ hlásil hostující trenér.

Slavoji v prvním letošním soutěžním zápase scházeli Schenel s Homolou. Klub dál jedná s Vaškem, kterého lanařily Vacenovice a zájem o zkušeného fotbalistu projevily i divizní Bzenec. Nováčkem v Rohatci je mladý brankář Michal Kovalčík z hodonínského dorostu. Právě z třetiligového celku by účastník I. A třídy rád zlanařil další hráče.

Strážnice v létě nic neřešila, kádr zůstal stejný jako na jaře. „Jenom ho doplnili dorostenci,“ uvedl
jednatel Jiskry Lubomír Botek.

Domácí tým bude i v nadcházející sezoně spoléhat na útočníka Lípu. Vysoký forvard na sebe upozornil hned v úvodu nedělního zápasu, když se hezky uvolnil, ale z otočky střílel nad.
Lípa se mezi střelce zapsal až v 10. minutě, kdy zužitkoval Haraštovo vysunutí.

Hosté se rychle probrali a skóre brzy srovnali. Šimánek využil špatného postavení jednoho z domácích beků a přehodil gólmana Žáka.

Rohatečtí si v první půli vypracovali více šancí, ale v zakončení nebyli přesní. Slavoj měl i po přestávce hru ve své moci, festival zahozených šancí však pokračoval dál. Hosty vysvobodila až chybná přihrávka Pašky, kterou potrestal Konečný.

Rohatec mohl svůj náskok ještě navýšit, další góly už ale nepřidal. Jiskra se ve zbytku utkání spíše bránila. Dlouhé balony na Lípu hostujícího obrana posbírala. Slavoj vyhrál 2:1 a v 1. kole vyzve Bučovice.

2. předkolo Krajského poháru JmKFS

TJ Jiskra Strážnice – TJ Slavoj Rohatec 1:2 (1:1)

Branky: 10. Tomáš Lípa - 16. David Šimánek, 60. Filip Konečný

Rozhodčí: Weiss – Horváth, Voříšek

Žluté karty: Lípa, Mašina – Tomšej, Salajka, Herzán, Šimánek

Diváci: 108