Předseda rohateckého Slavoje Rostislav Tomšej oslovil Antoše již v sobotu večer. „Nad nabídkou jsem ani dlouho neváhal, protože jsem se chtěl k trénování vrátit. Určitě jsem ale nečekal, že to bude ještě před koncem podzimu a navíc v Rohatci," uvedl Marek Antoš.

Tomu bude kromě zmiňovaného Flíčka pomáhat také vedoucí mužstva Lukáš Hřebačka.

Mladý kouč věří, že se mu podaří uvadající tým pozvednout a ještě do konce podzimní části ho v tabulce dostane o pár příček nahoru. „Chceme do konce podzimu uhrát co nejvíce bodů, protože jí do jarních odvet s jednou výhrou a třemi remízami by bylo hodně nepříjemné. Několik zápasů jsem viděl. Hráčům schází sebevědomí, na týmu leží deka. Kluci určitě fotbal hrát nezapomněli," pronesl Antoš.

Toho ovšem čeká v nadcházejících týdnech společně s Flíčkem, který jako hlavní trenér vede Čejkovice, těžká šichta. Rohatec se totiž po deseti kolech krčí s šesti body na předposledním místě první A třídy. Celek z Hodonínska letos dokázal porazit pouze Šaratice. S Rakvicemi, Slavkovem a Dražovicemi Slavoj remizoval, dalších pět utkání prohrál. „Velkým problémem je defenziva. Mužstvo dostává spoustu branek," všiml si Antoš.

Rohatec má navíc před sebou těžké zápasy. V neděli se Rohatečtí představí v Blatnici, za týden doma hostí vedoucí Bořetice a v úterý 28. října se v dohrávce šestého kola utkají se sousedními Ratíškovicemi. „Los jsem samozřejmě viděl. Těžší soupeře jsme snad ani mít nemohli, ale budeme bojovat," řekl Antoš, který zásadní změny neplánuje. „Kádr není příliš široký. Navíc někteří kluci jsou zranění, ale věřím, že si nějak poradíme a tým na Blatnici dobře připravíme," dodal nový kouč Slavoje.