Hosté se radovali po právu, neboť byli v nedělním šlágru efektivnější a důraznější. „Jsme spokojení, protože jsme získali tři body a jsme zachránění," vtipkoval po utkání hostující kouč Milan Bidmon, který si výhry nad okresním rivalem právem považoval. „Narazili jsme na těžkého soupeře. Rohatec má velmi dobrý tým," řekl dubňanský kouč. Bidmon v derby postrádal Bekera, na lavičce naopak byli připravení Janík s Habáněm.

Do sestavy Rohatce se naopak vrátil Rezek, už na lavičce byl kanonýr Homola. Domácí byli v úvodu střetnutí aktivnější, ale vyloženou šanci si nevypracovali. „Převaha byla taková platonická. Spíše se hrálo ve středu hřiště mezi šestnáctkami," řekl rohatecký kouč Marek Antoš. Pozorně bránící Dubňany nápor soupeře bez problémů ustály a postupem času se začaly čím dál více osmělovat. Baník udeřil hned ze své první vážnější brejkové akce. Po úniku Koryčánka uklidil balon mimo dosah gólmana Létala nekrytý Ondřej Skočík. „Věděli jsme, že derby může rozhodnout jediný gól, nakonec jsme ho dostali my. Přitom tam byli čtyři naši hráči proti dvěma Dubňanským," kroutil hlavou Antoš.

Rohatec po přestávce zvýšil úsilí, soupeře zmáčkl, ale ve finální fázi nebyl přesný ani dostatečně důrazný. Slavoj hrozil hlavně centry ze strany a nákopy, tutovku ale neměl. Domácím nepomohly ani změny v sestavě a střídání. Baník dřel a soupeře před pozorného Novotného příliš nepouštěl. Odpor protivníka definitivně zlomil Koryčánek, který se hlavou trefil po přesném centru Svitáka.

„Porážka nás mrzí, ale Dubňany daly dva góly, proto vyhrály zaslouženě," uznal Antoš.

Toho další ztráta a nepříznivé série utkání bez výhry trápí. „Je to špatné. V posledních třech zápasech jsme dali jediný gól, což je náš hlavní problém. Naše produktivita je špatná. Na každý gól se neskutečně nadřeme. Navíc nám schází tlak na gólmana, obranu soupeře i střelba ze střední vzdálenosti. Aby toho nebylo málo, tak v každém zápase obdržíme první gól a výsledek se nám pak těžko otáčí," dodal Antoš. Jeho tým nyní čeká třetí derby 
v řadě. Po Kyjovu a Dubňanech se hráči Slavoje představí na hřišti v sousedních Ratíškovicích.

Ty ovládly bláznivou přestřelkau a v Blatnici zvítězily 4:3. Hosté, kteří nejprve pod svatým Antonínkem rychle vedli o dvě branky, aby po prvním poločase prohrávali 2:3, dali tři góly po standardních situacích a všechny hlavou. Hrdinou divočiny byl záložník Baníku Lukáš Vrba, který nejprve v 1. minutě otevřel skóre a v 85. minutě završil další obrat 
v rušném zápase.

Sto padesát diváků se fotbalem bavilo. Fanoušci ale ocenili především spoustu gólů a nečekané zvraty než pohledné kombinace a hezké akce. „Utkání by asi více slušela remíza, ale fotbal byl stejný jako počasí. Tedy takový neurovnaný, rozháraný a spíše na náhodu. Diváci si však přišli na své," uvedl blatnický kouč Jaroslav Bíla. Podobně mluvil i trenér Ratíškovic Petr Kopl. „Byl to infarktový, ale ne moc líbivý zápas. Herně to nebyla žádná sláva," řekl.

Silný vítr dělal problémy oběma mužstvům. S nepříznivými podmínkami se ovšem lépe vypořádali hosté, kteří měli parádní nástup do utkání a v 9. minutě vedli 2:0. Skóre otevřel krátce po úvodním hvizdu Vrba, druhý gól přidal Lukáš Koplík.

Blatnice se ale nesložila. Naopak, domácí výsledek třemi brankami za šest minut otočila. K obratu nastartoval Jan Cícha, vyrovnání zařídil Radek Vyskočil a nečekaný obrat završil Patrik Janík. „Po totálním výpadku jsme třikrát inkasovali a do konce poločasu jsme se z toho nezdrchali," uvedl Kopl. „Soupeř byl ve zbytku prvního poločasu jednoznačně lepší. Nám nefungovala defenziva, citelně nám scházel Michal Voříšek," přidal zkušený kouč.

Ratíškovice vysvobodila až poločasová přestávka. Druhý tým tabulky proti větru zlepšil pohyb i rozehrávku a postupem času se dostával více do hry. Hosté nakonec byli za svoji zvýšenou aktivitu odměněni a výsledek otočili.

Po dalším centru do pokutového území soupeře srovnal Tomáš Konečný na 3:3. Pro něj to byla první trefa v ratíškovickém dresu po příchodu z Hodonína. Tři body Baníku vystřelil 
v hektickém závěru Vrba.

Domácí se na odpověď nezmohli. „Soupeř měl čtyři centry do vápna a pokaždé nás potrestal. Špatně jsme to obsazovali, čehož Ratíškovice využily. Hosté si ze hry příliš šancí nevypracovali. Porážka je pro nás krutá," hořekoval Bíla.

Ratíškovice se díky triumfu 4:3 udržely před Veselím i Dubňany. „Za druhý poločas jsme si vyhrát zasloužili," míní Kopl. Ke třem bodům Baníku pomohl i Denis Homola.

Dvaadvacetiletý mladík hrál v minulosti za ratíškovický dorost, v zimě chtěl odejít do Lužic, ale jeho hostování nebylo dotaženo, a tak Homola zůstal v Baníku. „Trénuje s námi dva týdny. Premiéra mu vyšla," dodal ratíškovický kouč.