Účastník první A třídy odstartoval téměř tříměsíční dril v pátek. Kouč Marek Antoš na zahajovacím tréninku přivítal většinu známých tváří. Jediným nováčkem byl Petr Vašek.

Zkušený fotbalista přišel do Rohatce z Velkých Pavlovic. „Bude pro nás posilou," věří rohatecký kouč, který bude moci na jaře využít i kanonýra Radka Homolu. Vedení Rohatce chce do týmu přivést další útočníky. „Jednáme se dvěma hráči. Věřím, že alespoň jednoho z nich získáme," uvedl Antoš.

Z tradičních opor v Rohatci nikdo neskončil, poměrně mladý tým zůstává pohromadě.

První tréninkovou jednou absolvovali hráči Slavoje na tréninkovém hřišti. Na programu byl dvacetiminutový výklus a hra na dvě branky. „Bylo to takové seznamovací, žádná velká honička," hlásil Antoš. Těžší tréninky brzy přijdou. Rohatec bude trénovat třikrát týdně. „V úterý budeme chodit ven, ve čtvrtek do tělocvičny a v pátek budeme jezdit do Strážnice na umělou trávu," informuje kouč Slavoje.

Výklusem a klasickým fotbálkem zahájili zimní přípravu také sousední Ratíškovice. Lídr první A třídy začal bez posil. K týmu se ovšem připojili dlouhodobí marodi Marek Kadlčík, Milan Koplík a Tomáš Voříšek. Z hostování ve Vacenovicích se vrátil mladík Pavel Toman,

Hostování Lukáše Vrby se změnilo v přestup. „Tomu jsem moc rád," řekl kouč Baníku Petr Kopl, který se bude muset na jaře obejít bez syna Radima, který se v kyjovské nemocnici podrobil plánové operaci kotníku. V Ratíškovicích dál hrát nebude Lukáš Ňorek.

Kyjov se pod vedením staronového kouče Alexandra Hrabala sešel v neděli. Mladý tým, který trénoval na umělé trávě, se bude muset na jaře obejít bez Karla Půčka a brankáře Michala Kůřila. Oba zkušení hráči totiž v klubu zřejmě skončí.

Otazník visí i nad dalším působením Petra Handlíře. Odchovanci Ždánic skončilo v Kyjově hostování a není jisté, zda šikovný mladík nebude ve druhé polovině sezony oblékat dres Kova v okresním přeboru. „Poprvé jsme se sešli v pátek, ale trénovali jsme až v sobotu v hale. Bylo nás osm, trochu jsme zaposilovali a zahráli fotbal," hlásil stoper Ždánic Petr Ruban. I Kovo bude trénovat třikrát týdně.

Ve stejný den měly trénink i Vacenovice. Hráči prvního mužstva i rezervy si na úvod zahrály na tréninkovém hřišti fotbal, Jedinou novou tváří byl Tomáš Knotek, kterému skončilo hostování ve Bzenci. Jan Kotásek a Michal Žigo po zranění pouze vyklusávali.

S tréninkem ovšem začaly i další týmy krajských a okresních soutěží. „Nijak to nepřeháníme, spíše se chceme hýbat," řekl záložník Starého Poddvorova B František Ševčík.

Divizní celky, Mutěnice a Hodonín, zahájí zimní přípravu v úterý, Bzenec začíná v sobotu. Brzy se sejdou i hráči Dubňan a Milotic.