„Podali jsme tragický výkon. Z naší strany to opravdu bylo hrozné utkání. S fotbalem to nemělo mnoho společného. Nevím, jestli to bylo podceněním, nezájmem nebo něčím jiným, ale zápas se nám vůbec nepovedl. Už v sobotu jsme hráli špatně, ale tentokrát to bylo ještě horší," zlobil se mutěnický kouč Petr Zemánek, který měl proti soupeři z první A třídy k dispozici téměř kompletní týmů.

Domácím scházel pouze nemocný stoper Kupčík a marod Jakub Čepil, jinak všechna ofenzivní esa vinařů proti okresnímu rivalovi hrála. „Šance jsme spíše měli až ve druhém poločase, kdy už jsme prohrávali. Na to, že Rohatec hraje o dvě třídy níž, jich však nebylo tolik. I soupeř měl po našich chybách další slibné příležitosti. Slavoj dal do hry větší bojovnost a vstřelil gól, proto nakonec vyhrál zcela zaslouženě," pronesl Zemánek.

Těsnou porážku po změně stran neodvrátili ani Koštuřík, Čepil, Holešinský nebo Koplík.

FK Mutěnice – TJ Slavoj Rohatec 0:1 (0:1)
Branka: 36. Radek Homola

Všechny šance či střely mutěnických fotbalistů kryl mladý rohatecký gólman Domanský, který měl více práce než v první půli Mačuda. „Musím ho pochválit. Dokázal si se vším poradit. Pomohlo mu však celé mužstvo," řekl trenér Slavoje Marek Antoš.

Ten byl rád, že se mužstvo po nevydařeném vystoupení na Zimním turnaji v Dubňanech zvedlo a silného okresního rivala porazilo. „Po nedělním katastrofálním a ostudném výkonu, který jsme předvedli s Miloticemi, jsme s Mutěnicemi hráli o sto procent lépe, což se projevilo i na výsledku, za který jsme samozřejmě rádi," uvedl Antoš, který své svěřence po porážce 2:4 pořádně zpražil. Kritika se kouči Slavoje nakonec vyplatila.

„Snad nám výhra nad divizním mančaftem znovu vrátí chuť do zimní přípravy. Snad budeme pokračovat na této vlně," věří Antoš.

Jedinou branku středečního střetnutí vstřelil Radek Homola. Bývalý forvard Ratíškovic a Starého Poddvorova se prosadil ve 36. minutě. Tentýž hráč mohl skórovat v prvním poločase ještě jednou, ale Homola po přihrávce Tomšeje svoji příležitost neproměnil. Tutovku zazdil i Ota Duchoslav.

Po přestávce se hráči Slavoje spíše soustředili na defenzivu. Přesto mohli po několika akcích a standardních situacích zápas definitivně rozhodnout. Skóre se však po několika závarech a nepřehledných situacích nezměnilo. „Ve druhém poločase nás Mutěnice zatlačily. Domácí měli i šance, ale my jsme hráli obětavě a všechny šance soupeře jsme dobře uhasili," řekl Antoš, který vyzdvihl práci stoperů Ščevíka s Vaškem, kteří defenzivu Rohatce s přehledem dirigovali.

Oba mazáci tak nahradili zraněného zadáka Netíka, který se zranil v zápase s Miloticemi. „Má výron a je zraněný," hlásil Antoš, kterému chyběl už jen Nedvídek.