Rohatecký trenér Cyril Blahůšek mužstvo po generálce na mistrovské boje v I. A třídy chválil. „Hlavně ve druhém poločase jsme hráli výborně. Škoda, že jsme po vyrovnávací brance nepřidali druhý gól. Šance jsme na to měli,“ říká kouč Slavoje, který ale po vyřazení nijak nesmutnil.

„Neřešíme to. Byl to pro nás zajímavý zápas, konfrontace se soupeřem z vyšší soutěže,“ uvedl Blahůšek.

Zkušený trenér v nedělním utkání postrádal Homolu a Vaška, v brance si odbyl soutěžní premiéru mladý gólman Kovalčík. Posila z Hodonína nezklamala a spoluhráče několikrát podržela.

Bučovice měly v první půli herně navrch. Hosté velmi dobře bránili a podnikaly rychlé výpady po stranách. Celek z Vyškovska poslal do vedení v 18. minutě Marek Kachlíř. Účastník krajského přeboru si do přestávky vypracoval další příležitosti, Kovalčík už ale neinkasoval.

Rohatec zahrozil v první půli jednou, ale Holásek dobře zasáhl. Domácí hráči se po přestávce ještě zlepšili a začali protivníkovi zatápět. Vyrovnání zařídil krátce po změně stran Schenel. Útočník Slavoje mohl výsledek otočit, ale po přihrávce Dohnálka pálil z malého vápna nad hostující branku.

Necelá stovka diváků viděla oboustranně svižný fotbal. Na těžkém terénu se hrálo nahoru dolů, po základní hrací době se ale nerozhodlo, a tak přišly na řadu atraktivní penalty. Hned v první sérii selhal domácí záložník Vanda.

Pak sice skórovali Herzán, Tomšej a Netík, ale na Schenela už nedošlo, neboť hosté byli v zakončení stoprocentní a vedení už nepustili.

1. kolo Krajského poháru FAČR:

TJ Slavoj Rohatec – FC Bučovice 1:1 (0:1), 3:5 na penalty

Branky: 50. Jakub Schenel – 18. Marek Kachlík. Rozhodčí: Budovič – Hrubý, Musil. Žluté karty: Galia, M. Kachlík (oba Bučovice). Diváci: 75.