„Konečně jsme je porazili,“ radoval se kouč Rohatce Marek Antoš. Vacenovice nehrály v neděli špatně, ale závěr nezvládly a na turnaji potřetí prohrály. Slavoj, který zvládl oba víkendové duely, se naopak raduje z posunu na druhou příčku. „Těší mě, že jsme v posledních třech zápasech dali osm branek a inkasovali pouze jeden gól. Po nevydařeném začátku se naše obrana spravila.,“ uvedl Antoš.

Jeho tým se v prvním poločase proti bojujícímu soupeři trápil. „Byl to tradiční boj s Vacenovicemi. Pětašedesát minut hrál Mogul velmi dobře. Nám se naopak moc nedařilo. Byl to spíše bojvný fotbal. Až v posledních pětadvaceti minutách jsme soueře přehráli.Začali jsme se dostávat do šancí a v závěru jsme duel otočili,“ pronesl Antoš.

V úvodní části měly navrch Vacenovice, ale pokusy Sladkého, Vacenovského a Milana Příkazského gólem neskončily. Do vedení poslal poslední tým první A třídy Tomáš Vacenovský. Ten se parádně trefil z trestného kopu do šibenice.

Mogul, který nastoupil bez trojice Jaštík, Jiří Grufík a Anovčin, ale zato s netradiční útočnou dvojicí Nedvěd – Holeček, si šance vypracoval i na začátku druhé půle. Gólman Flíček však svůj tým několikrát podržel. V závaru před brankou Slavoje se neprosadil Milan Příkazský, hlavička Sladkého mířila nad.

Rohatec postupe času převzal iniciativu a v posledních dvaceti minutách na trávníku kraloval. Svoji převahu zužitkovali Rohatečtí až v závěru. V 81. minutě vyrovnal Vrba, obrat dokonal po akci Slobody a Korbela mladý kanonýr Schenel. „Konec nám vyšel,“ usmál se Antoš.

Rohatec se po třetí výhře v řadě posnul za Ratíškovice na druhé místo, olejáři zůstali se čtyřmi body předposlední. Společně s MIloticemi ovšem mají odehraný o jeden z zápas méně. Dohrávka 4. kola je na programu ve čtvrtek. Zimní turnaj končí v Dubňanech o víkendu.

Slavoj čeká v závěrečném kole dubňanské béčko. Před začátkem jarní části se ještě Rohatec utká s Hodonínem, Blatnicí, Žarošicemi a Veselím nad Moravou.

Zimní turnaj Dubňany 2012
SK Mogul Vacenovice – Slavoj Rohatec 1:2 (1:0)
Branky: Tomáš Vacenovský – Lukáš Vrba, Jakub Schenel