Již třetí sezonu v řadě bojují Rohatečtí ve spodních patrech. A i letos se díky nemohoucnosti Veselí a Ivanovic zachránili. „Těžko se této sezoně hledají nějaká pozitiva. Jediné, s čím můžeme být letos spokojení, tak je to, že jsme se zachránili,“ uznal Oldřich Domanský, který rohatecký tým převzal po neúspěšném podzimu.

Ten musel zápasit s ne zrovna ideální formou svých svěřenců a se zraněními. „Také kvůli těm zraněním jsme nic neuhráli. Přišla tam i porážka nula čtyři po velice špatném výkonu,“ poznamenal Domanský, který byl spokojený jen s tím, že se začali do mančaftu zapracovávat mladíci David Snášel a Adam Ruszkowski.

Do nové sezony by tak rád přivítal i některé nové tváře. „Přijde kvalitní gólman Flíček. Dalším příchodem by měl být Výborný. Z Hodonína se nám vrátí Tomáš Netík, který hrál dorosteneckou ligu a z Ratíškovic se vrací Ota Duchoslav. Počítáme ještě se dvěma dalšími hotovými hráči,“ prozradil rohatecký kouč.

Největší posilou je pro Slavoj gólman Jaroslav Flíček. „Bohužel hlavní důvodem mého odchodu z Poddvorova byly spory s vedením klubu. Nabídek jsem měl víc, ale pro Rohatec jsme se rozhodl proto, že bydlím v Hodoníně, je tady pěkné zázemí, dvě travnatá hřiště a solidní I.A třída,“ řekl k přestupu Flíček.

Pro něj budou zajímavým specifikem zápasy Mutěnicemi, proti nimž by si mohl zachytat již v předkole krajského poháru. „Mutěnice jsou pro mne srdeční záležitostí. Hrál jsem tam sedm let a mám tam spoustu známých a kamarádů. Určitě se na ně obzvlášť těším. Zápasy pro nim pro mne znamenají víc, než proti komukoliv jinému,“ prohlásil zkušený gólman.

Přesto myslí především na celou soutěž a v ní se nechce s Rohatcem zachraňovat. „Myslím si, že máme předpoklady hrát lepší střed tabulky. Nikdy jsem nebyl zvyklý hrávat o záchranu. Přeju si, aby se v Rohatci sešla dobrá parta. Mančaft má na to hrát vyšší soutěže,“ zdůraznil Flíček.

Ten nahradí v rohatecké brance odcházejícího osmačtyřicetiletého Ladislava Nezvala. „Jinak na odchodu není nikdo. Otázka je jen u Romana Zicha, který ale určitě odehraje podzimní část. Letos už má čtyřicet let, takže už toho má dost,“ řekl k odchodům Domanský.

Ten v nové sezoně favorizuje na vítěze I.A třídy právě Mutěnice. „Hodně se nám to na okrese Hodonín zahustilo. Podle mne na tom budou hodně dobře Mutěnice. Posílí to, navíc tam mají šikovné kluky z dorostu. Určitě na tom budou dobře Tvrdonice, Kostice a Břeclav. Navíc Kyjov má ambice jít nahoru,“ zamýšlí se rohatecký kouč, který ale nechce být konkrétní ohledně týmů, jež by měly hrát o záchranu.

A jaké jsou cíle Slavoje pro nový ročník? „V Rohatci jsme v období, kdy zapracováváme pár nových lidí do mančaftu, což chvíli trvá. Doufám, že se nám to povede, že budeme hrát v klidných vodách I.A třídy a že pobavíme diváky. To je pro nás nejdůležitější,“ zdůraznil Domanský.

S přípravou začínají jeho svěřenci v úterý 13. července. Soustředění nechystají a po pěti přípravných zápasech by měla následovat generálka v krajském poháru s Mutěnicemi, a pak už úvodní zápas I.A třídy. A to Rohatec jede na horkou půdu nováčka do Dražovic. „Je to velká neznámá. Navíc nováčkovský elán udělá na hřišti hodně. Otázka je, jak na tom budou hráčsky,“ dodal lodivod Slavoje.

Poslední sezony Rohatce

2009/10 – 12. místo – I.A

2008/09 – 10. místo – I.A

2007/08 – 11. místo – I.A

2006/07 – 4. místo – I.A

2005/06 – 9. místo – I.A

2004/05 – 12. místo – I.A

2003/04 – 3. místo – I.A

2002/03 – 2. místo – I. A