Po posledním zápase s Vyškovem Rossi ještě nevěděl, zda na Slovácku zůstane. O pár dní později však měl známý mládežnický kouč jasno. „S vedením klubu jsme byli předběžně domluvení, ale všechno záleželo na tom, zda pro Hodonín udržíme divizi nebo ne. Navíc jsem měl dvě nabídky. Nakonec jsem ale dostál slibu, který jsem dal panu Parmovi a panu Vasilkovi. Chci ještě Hodonínu pomoct," pronesl brněnský rodák, který v minulosti vedl mládež ve Zbrojovce a Spartě Brno či muže Bystrce.

V RSM se poprvé postaví na lavičku prvního mužstva od začátku sezony. „Chci uspět a netoužím po tom, aby mě střídal druhý Rossi. Doufám, že se to konečně zlomí a že zůstanu ne funkci co nejdéle. Snad budeme hrát ve vyšších patrech," prohlásil náročný trenér, kterému budou pomáhat asistenti Vladimír Beker a Lukáš Fojtík. Vedoucím mužstva zůstal Ivan Šerfözö.

Pohromadě by měl zůstat i mladý tým. Na odchodu jsou pouze hráči, kteří byli v Hodoníně na hostování. Pryč jsou Přikryl, Žáček, Bábíček a Pospiš. O posledně jmenovaného má však Rossi velký zájem.

Vedení RSM by ovšem rádo mužstvo posílilo o ofenzivní fotbalisty se zkušenostmi z vyšších soutěží. „Letos kvůli tomu nejedu ani na dovolenou. Příchody hráčů řešíme. Tým musíme posílit," uvědomuje si Rossi.

Ten dá v letní přípravě, která začíná 8. července, šanci i vycházejícím dorostencům. „Chci vyzkoušet co nejvíce hráčů. Uvidíme, kdo šanci využije a řekne si o místo v základní sestavě," uvedl.

Sérii přípravných zápasů odstartuje duel na Hané, kde se slovácký celek utkání se starším dorostem Sigmy Olomouc. V červenci pak RSM vyzve i Mutěnice a Skalicu. „Na rozdíl do jiných trenérů chci hrát v přípravě s týmy z vyšších soutěží," říká Rossi.

V plánu mají Jihomoravané i turnaj v Rohožníku a soustředění ve Velkých Bílovicích. „To jsem plánoval ještě pro dorostence. I když někteří kluci chodí do práce, tak třeba se domluvíme a od čtvrtka do neděle bychom tam potrénovali. S hráči bych navázal ještě bližší kontakt. Chci, abychom partu stmelili ještě na nějakém soustředění," řekl Rossi, který chce z hráčů dostat co nejvíc. „Hlavně musíme nabrat fyzickou kondici, protože jsem z mládeže zvyklý v zimě i v létě trénovat dvoufázově. S muži to bohužel nejde," pravil.

Hodonínští fotbalisté se budou v červenci připravovat pětkrát týdně. O víkendu pak odehrají přípravné utkání. „Hráči to musí vydržet. Letní přestávka je krátká a někteří kluci mají tréninkové manko," pronesl Rossi.

Zatímco před rokem se na stadionu U Červených domků nahlas mluvilo o postupu do třetí ligy, po další rozpačité sezoně jsou lidé z vedení klubu i členové realizačního týmu obezřetnější. „Každý trenér chce v tabulce skončit co nejvýš a dosáhnou co nejlepších výsledků. Nechci ale nikoho dávat pod tlak a vykřikovat, že chceme postupovat do vyšší soutěže. Naopak chci, aby se mužstvo stabilizovalo a aby se kluci bavili fotbalem," dodal Rossi.

Příprava RSM Hodonín
8. července: 1. trénink
9. července: Sigma Olomouc U19 – RSM Hodonín
12. července: RSM Hodonín – FK Mutěnice
19. července: Turnaj Rohožník (Inter Bratislava, Rohožník, Vrbové a RSM Hodonín)
23. července: RSM Hodonín – MFK Skalica
24.–27. července: soustředění Velké Bílovice
27. července: 1. kolo Poháru České pošty
30. července: MSK Břeclav – RSM Hodonín
2. srpna: Prostějov – RSM Hodonín