Poté, co nováček I.B třídy, v pohárových předkolech vyřadil Ježov a Milotice, tak se očekávalo, co předvede proti o dvě soutěže výše hrajícímu Rousínovu. Jenže Spartak nenastoupil zrovna v ideální sestavě. „Ze soupisky áčka nastoupili jen tři hráči. Kluci byli většinou v práci a některým se asi nechtělo. Budeme si to muset ještě vyjasnit,“ řekl svatobořický kouč Ivan Šerfözö.

Vítěz hodonínského okresního přeboru tak narazil na téměř kompletního účastníka nejvyšší krajské soutěže. Jediný, kdo se v domácím dresu dokázal proti favoritovi prosadit, byl Kyněra. „Peťa je bojovník a neztratí se v žádném zápase,“ smekl trenér Spartaku.

Ten jako první ohrozil branku soupeře, když v 6. minutě trefil z hranice šestnáctky tyč. Jinak utkání patřilo Framozu. Skóre pohárového utkání otevřel po pohledné akci hostující kapitán Buršík. Poté sice Rousínov nevyužil dvě tutovky, ale v 18. minutě přesto vedl 2:0. Akci, jejíž finální fáze zaváněla ofsajdem, zakončil Stehlík. Na některých hráčích Svatobořic pak bylo vidět, že už nevěří v obrat. Přesto až do přestávky udrželi jen dvougólové manko. „Čekal jsem od domácích větší odpor, že budou víc bojovat,“ uvedl rousínovský kouč Petr Krahulec.

Hned v úvodu druhé půle zvýšil na 3:0 přesnou střelou k tyči Sedláček. Snížit mohl po nejkrásnější akci zápasu Kyněra. Rousínovští zadáci mohli jen sledovat, jak se kolem nich svatobořický záložník s míčem pohnal a pak orazítkoval tyč.

Hosté byli v koncovce úspěšnější. Sedmnáctiletý Honek přidal čtvrtý gól Framozu. Pak dvakrát rozvlnil síť za Čermákem Stehlík, který si tak ze Svatobořic odvezl vzpomínku na hattrick. „Kdybychom byli v jiné sestavě, tak bychom zahráli asi o něco lépe. Ale neděláme z toho vědu. Pojali jsme zápas jako přípravu a byl to pro nás dobrý trénink. Teď musíme zvednout hlavu a jít dál,“ řekl Šerfözö.

Gólový účet zápasu uzavřel krásnou střelou z trestného kopu Buršík. „Byl to pro nás dobrý a poctivý trénink. Jsem rád, že kluci soupeře nepodcenili a šli do toho naplno. Pro domácí to muselo být krušné,“ dodal Krahulec.

Svatobořice – Rousínov 0:7

Poločas: 0:2

Branky: 18., 74. a 79. Stehlík, 7. a 86. Buršík, 68. Honek, 47. Sedláček.

Rozhodčí: Mayer – Tichánek, Vašek.

Diváci: 150.

Svatobořice: Čermák – Konvička, Bradáč, J. Lunga, Šeda (75. Žandovský) – Navrátil, Kyněra, Staňa, Michna (66. Sklenář) – D. Lunga (50. Synek), Řihák.

Rousínov: Trnavský – Hartl, Boušek, Svoboda, Krejčí – Buršík, Sedláček, Kupčík (55. Benda), Havel (74. Skokan) – Stehlík, Králíček (59. Honek).

Další výsledky 1. kola: Dubňany – Podivín 4:2, Blatnice – Bzenec 3:2, Ratíškovice – Kyjov 0:0, 4:3 p.