Tým vedený zkušenými trenéry Jaroslavem Bílou a Josefem Pavlicou se o zaváhání lídra soutěže dozvěděl ještě před svým utkáním, takže měl o motivaci postaráno. Remíza Milotic v Křepicích ovšem jako by domácí borce hlavně v zakončení svazovala.

Domácí byli na polovině soupeře zbrklí a nepřesní. Ve slibných příležitostech postupně selhali Petr Lipčík s Ondřejem Bílou. „Rychle jsme chtěli dát branku, takže nám chyběl větší přehled,“ všiml si kouč Hroznové Lhoty.

Celek z Veselska uklidnil až Michal Vaverka. Devatenáctiletý mladík se hlavou prosadil ve 34. minutě po přetáhnutém centru Falešníka. Hroznovka do přestávky přidala druhý gól. Hostující obránce fauloval unikajícího Falešníka, který si vzal míč a penaltu nekompromisně proměnil.

Nikolčice nehrály na Zelničkách špatně. Parta kouče Foltýna spoléhala především na brejky. Hosté si po několika únicích pár šancí vytvořili, ale ve finální fázi a koncovce nebyli přesní. Druhá půle už byla jasně v domácí režii.

Diváci viděli oboustranně otevřený fotbal s šancemi i zajímavými momenty. Na 3:0 zvyšoval velmi dobře hrající Falešník, výhru fotbalistů Hroznové Lhoty pečetil Petr Lipčík. „Pro diváky to bylo zajímavé utkání bez přehnaných emocí. Soupeře jsme přehráli pohlednými kombinačními akcemi. Nám pasovalo, že soupeř chtěl hrát taky fotbal a nepřijel k nám pouze bránit a faulovat. Dali jsme pěkné branky a zaslouženě zvítězili,“ dodal Bíla.

Kněždub splnil povinnost, herně ale nezářil

Vyhráli, proti předposledním Hovoranům splnili povinnost, ale žádná velká sláva to nebyla. Fotbalisté Kněždubu ve 21. kole I.B třídy skupiny C odčinili debakl z Milotic, když okresního rivala zdolali 2:1. Průměrný duel ve 49. minutě rozhodl záložník Sokola Tomáš Zelinka.

Domácí trenér Libor Grabec starší moc dobře věděl, že jeho tým nečeká snadný duel. „Hráče jsem nabádal k tomu, aby rychle zapomněli, že Hovorany doma prohrály s Hroznovou Lhotou 0:10. Někdy takové zápasy bývají, že mužstvo dostane pět, šest gólů ani neví jak. Jindy to zase skončí třeba pouze o branku. Body jsou ale vždycky stejné,“ připomíná známý kouč.

Hovorany přijely do Kněždubu připravené a bojovně naladěné. Hosté začali svižně, ani domácí ale nehráli v úvodu utkání špatně. „Hra v prvních patnácti minutách snesla nějaké měřítko fotbalovosti, takže se na to dalo dívat,“ řekl Grabec. Jeho tým po čtvrt hodině hry využil zaváhání hostujícího zadáka a po střele Lubomíra Janíka šel do vedení. Za stavu 1:0 se ale domácí hráči uspokojili, čehož Hovorany využily k vyrovnání hry i skóre. Po rohovém kopu a nacvičeném signálu se na zadní tyči prosadil neobsazený obránce Pavel Košulič. V té chvíli se začalo od začátku. Kněždubu to ale nešlo. Domácí místo kombinace pouze nakopávali dlouhé balony dopředu a ve zbytku první půle se nedokázali pořádně prosadit. „Závěr úvodní části byl nezáživný z obou stran,“ řekl Grabec. Ten se snažil mužstvo zklidnit a hráče spíše povzbudit, což se mu podařilo. Sokol vstoupil do druhé půle šancí Marka Bíly. Po sérii centrů domácí strhli vedení na svoji stranu. Odražený balon se dostal k Zelinkovi, jehož rána z hranice šestnáctky se od Doležala vrátila zpátky k němu a mladý středopolař vrátil balon pohotově do sítě. 

Hovorany za nepříznivého stavu 1:2 otevřely hru, na vyrovnání ale nedosáhly. Kněždub mohl svůj náskok pojistit, ale žádnou z akcí už nedotáhl. Pojistku odmítl Smištík, který po přetaženém centru ze strany od Marka Bíly pouze nastřelil gólmana Doležala. „Místo toho, abychom závěr v klidu dohráli, jsme museli hrát až do samého závěru,“ dodal kouč Sokola.