Regionální středisko mládeže Hodonín, jak zní celý název klubu, vyhrálo turnaj bez zaváhání. V základní skupině mělo RSM po pěti výhrách skóre 49:4. Ještě lépe si ve druhé skupině vedl Rajhrad, který nastřílel v pěti zápasech šestašedesát branek a jen jednu inkasoval. Ve finálovém boji ale na Hodonín nestačil a prohrál o čtnáct gólů.

„Těžší byl první poločas, kde jsme na mé polovině hráli 1:1. Ve druhé půli jsme už vyhráli, a to 4:0. Na vedlejším hřišti jsme soupeře porazili v obou poločasech," uvedl k finálovému průběhu trenér vítězného týmu Michal Bíza. „Turnaj byl výborně uspořádaný a jsme rádi, že se nám ho podařilo vyhrát. Před dvěma roky jsme byli v semifinále a uplynulý rok jsme skončili druzí. Do třetice nám to vyšlo," radoval se známý kouč.

RSM Hodonín doplnil v prozatímní sestavě pro Velké finále FC MAS Táborsko, FC Slovácko, FC Písek, SKP České Budějovice a FC Hradec Králové. „Jsme regionální středisko, takže bychom měli náš region patřičně reprezentovat. Na Velké finále se těšíme. Je to pro kluky a rodiče odměna," pravil Bíza.

Oba finalisté dostali od pořadatelské společnosti E.ON kompletní sadu dresů a další skvělé ceny. Ze sady dresů se těší i celkově třetí tým FC Nesyt Hodonín, který měl mezi návštěvníky největší fanouškovskou základnu. „Je to tradiční záležitost. Na akcích, kterých se zúčastníme, máme největší fanouškovskou podporu. Naši příznivci jsou hráčem navíc. Pro kluky je podobná podpora obrovsky motivující," uvedl trenér FC Nesyt Hodonín Ladislav Netopil.

Nejlepším střelcem klání se stal Ondřej Drahoš z Rajhradu, který nastřílel dvaadvacet branek. Pozvánku do E.ON Fotbalové školy vybojoval nejlepší hráč turnaje Michal Fatěna z RSM Hodonín.

Až dodatečný penaltový rozstřel určil nejlepšího brankáře. Nakonec si tuto cenu odnesl Marcel Sušanek z domácího Kyjova. Energetická společnost E.ON rozdala hodnotné ceny nejen nejlepším týmům a jednotlivcům, ale každý účastník turnaje si odnesl značkový míč PUMA a další dary.

Všichni hráči i diváci se navíc mohli vyřádit na atrakcích v rámci doprovodného programu. Rodiny mezi sebou soupeřily v E.ON Rodinném turnaji, děti se vydováděly ve speciálním fotbalovém parku a svou práci s míčem ukazovali soutěžící v Energy Freestyle fotbálku. Kategorii zkušených vyhrál Flip Žďánský, který vysvětluje, jak se práci s míčem učí: „Triky si zkouším sám. Kopu si před domem. Sleduji videa na internetu a pak to jdu vyzkoušet." Žďánský se díky vítězství v soutěži může těšit nejen na zářijové Velké finále, ale také na týdenní zapůjčení elektromobilu smart fortwo ed.

„Energy Freestyle je zcela nová soutěž, která dává prostor všem návštěvníkům turnaje, aby předvedli před ostatními a především před odbornou porotou, co vše umějí s míčem. V kategorii zkušených jsou k vidění opravdu hezké triky," uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické společnosti E.ON.

Z doprovodného programu to ale nebylo vše. Pro diváky byly připravené i jízdy na elektrických koloběžkách či na Segway. Sekce Smart Mobility pak nabídla informace o alternativních pohonech na CNG a elektro, přičemž si diváci také vyzkoušeli elektromobil smart fortwo ed. Sběratelé podpisů měli šanci získat autogram od ambasadora projektu E.ON Rodinný fotbálek pro jižní Moravu a hráče FC Zbrojovka Brno Daniela Přerovského.

Na turnaj se přišel podívat i místostarosta Kyjova Antonín Kuchař, kterému se E.ON Junior Cup líbil. „Potěšení z konání turnaje je obrovské a nadšení nezměrné. Jsem rád, že si společnost E.ON vybrala Kyjov podruhé a doufám, že se sem turnaj zase vrátí. Kluci hráli se zápalem a nadšením. Diváci hráčům připravili pěknou atmosféru. Bohužel jsem si nestihl zkusit atrakce v rámci doprovodného programu, tak i proto doufám, že se sem turnaj zase vrátí," uvedl Kuchař, který je zároveň člen výkonného výboru FC Kyjov 1919.

E.ON Junior Cup 2013 (Kyjov)

Celkové pořadí turnaje: 1. RSM Hodonín, 2. RAFK Rajhrad, 3. FC NESYT Hodonín, 4. FC Veselí nad Moravou, 5. FC Kyjov 1919 o.s., 6. FKM Morava, 7. FK Drnovice, 8. TJ Letonice, 9. Jiskra Staré Město, 10. SK Pozořice, 11. TJ Dolní Bojanovice, 12. Sokol Bohdalice.

Nejlepší střelec: Ondřej Drahoš (Rajhrad) – 22 branek

Nejlepší brankář: Marcel Sušanek (FC Kyjov 1919)

Nejlepší hráč: Michal Fatěna (RSM Hodonín)