Fotbalisté Hodonína jsou v krajském přeboru ve svízelné situaci. Svěřenci kouče Josefa Foltýna potřetí v řadě ztratili v domácím prostředí důležité body potřebné k záchraně soutěže a v dohrávce 24. kola pouze remizovali se Spartou Brno 1:1.

Hosté vedli na tréninkovém hřišti U Červených domků po brance Pavlase od 17. minuty, domácí odpověděli o dvě minuty později. Trefil se Macůrek. Ve zbytku utkání byli hosté o něco fotbalovějším týmem, ale gól se jim vstřelit nepodařilo ani z penalty, kterou pětadvacet minut před koncem neproměnil nejlepší střelec soutěže Novotný.

Hodonín nevyhrál popáté v řadě, brněnská Sparta si remízou definitivně pojistila setrvání v soutěži. „Ze tří posledních domácích zápasů máme dva body. To je jízdenka do 1.A třídy,“ uvědomoval si domácí trenér Josef Foltýn. „Závěrečné rozlosování jednoznačně hraje v náš neprospěch. Moravský Krumlov, Rájec a Ráječko. To jsou soupeři, proti kterým budeme pouze těžko bodovat. Ale budeme bojovat do konce,“ pokračoval evidentně zklamaný šéf hodonínského klubu.

Toho svěřenci příliš nepotěšili. Domácí nastupovali do zápasu s tím, že tři body by týmu hodně pomohly k záchraně. V úvodu zápasu ale byli překvapivě aktivnější hosté, jejich tlak byl však spíše platonický a brankáře Chromka nevyvedly z míry ani četné střelecké pokusy Sparťanů. V první vážnější šanci zápasu se ocitl hostující Fuxa. Rychlonohý forvard netrefil v dobré pozici odkrytou branku. Do vedení poslal Spartu v 17. minutě po rychlé akci Kotouč, který tvrdou ranou prostřelil Chromka.

Domácí odpověděli téměř okamžitě. Po průniku Kundraty doklepl míč do sítě Macůrek. Hrstka věrných fotbalových příznivců už do konce první půle další šanci neviděla. Za zmínku stojí pouze penaltový zákrok na Záboje, který sudí Špaček přehlédl.

I po změně stran působila Sparta fotbalovějším dojmem. Hráči Hodonína se sice snažili, ale přes pozornou obranu hostí se nedokázali téměř prosadit. Výjimkou byla situace z 58. minuty, kdy domácí Macůrek nedokázal využít zaváhání brankáře Ustohala.

„Snahu klukům upřít nemohu, ale fotbalové umění je špatné. Neumíme se dostat do finálních přihrávek, neumíme si vytvořit šance, nakopáváme stereotypně míče na hlavičkáře, kteří za celý zápas nemají žádnou hlavičku. Chybí tvůrčí duch, fotbalový nápad, myšlenka. Je to kopaná,“ lamentoval Foltýn. Rozhodnutí měl v 65. minutě na kopačce hostující útočník Novotný. Toho v pokutovém území fauloval gólman Chromek, sudí Špaček ukázal domácímu brankáři pouze žlutou kartu.

Nařízenou penaltu však obávaný kanonýr zahrál mizerně. „Kdybychom proměnili penaltu a šance, které jsme měli, tak jsme v Hodoníně vyhráli. I takový střelec, jako je Novotný, nedal druhou penaltu po sobě. Ztratili jsme body ve Velké i v Hodoníně,“ sdělil hostující kouč Milan Zika.

Jeho protějšek se Novotného zastal. „Hosté byli v útočné fázi velmi nebezpeční a dělali nám velké problémy. Novotný, to je síla. Nabízí se, má chuť hrát, na rozdíl od našich hráčů, kteří hlídají šestnáctku a z ní se nehnou. Byť hrajeme na tři útočníky, tak vepředu je to špatné.

V závěru už si hosté remízu bez problémů pohlídali. „Spokojeni nejsme. Chtěli jsme vyhrát,“ uvedl Zika. „Jinak jsme byli nebezpečnějším týmem. I když v některých situacích bylo i před naší brankou hodně vzrušení. Jinak jsem rád, že jsme se díky získanému bodu definitivně zachránili. Ve zbytku sezony chceme poskočit do horní poloviny tabulky, “ dodal hostující lodivod.