Ze stovky utkání jich dokázaly Šardice dvaapadesát vyhrát, patnáctkrát se hrálo nerozhodně a třiatřicetkrát se poklonili Šardičtí svým soupeřům. Při celkově aktivním poměru branek 172:126 Šardičané získali už 171 divizních bodů.

Poprvé okusily Šardice divizi v sezoně 2005/06, když klub odkoupil práva na čtvrtou nejvyšší fotbalovou soutěž od zanikající Poštorné.

Ke svému prvnímu diviznímu zápasu cestovali celek z Hodonínska 14. srpna 2005 do Třebíče, odkud si přivezl těsnou porážku 1:0. Z výhry se pak poprvé radovali Šardičtí až ve třetím kole, kdy přehráli Morkovice 3:0.

V úvodní sezoně vedl mužstvo trenérský tandem Libor Škodík – Jiří Willmann jenom devět utkání, ve zbývajících duelech pak mužstvo vedl pouze současný lodivod Bzence. Šardice obsadily ve své premiérové sezoně se ziskem 43 bodů osmé místo, když vítězem a postupujícím do MSFL se staly Mutěnice.

Start do následujícího ročníku 2006/07 se však Šardicím příliš nevydařil a po jedenácti zápasech byl trenér Škodík nahrazen Valdemarem Horváthem. Ani jemu se však nepodařilo zabránit sestupu do krajského přeboru, když tým pod jeho taktovkou nakonec skončil čtrnáctý.

Po roční epizodě v krajském přeboru Jihomoravského kraje, kterým téměř kompletně obměněné mužstvo pod novým trenérem Františkem Ondrůškem doslova proletělo, se Šardice v létě 2008 do divize opět vrátily. Jako staronový nováček si v ní tentokrát počínaly o poznání lépe a divizní sezónu 2008/09 po dramatickém průběhu se stejným počtem 68 bodů jako druhá Líšeň vyhrály a dostaly tak možnost startovat ve třetí lize. Postup nakonec Šardice přenechaly brněnskému soupeři.

V letošním divizním ročníku Šardice prozatím navazují na předchozí úspěšnou sezónu a po třetině soutěže se opět propracovaly do čela tabulky.

V domácím prostředí Šardice v průběhu dvou posledních divizních ročníků ještě neokusily hořkost porážky, když z dosavadních jednadvaceti zápasů šestnáctkrát zvítězily a pětkrát remízovaly při vysoce aktivním poměru branek 52:13. Pod Ondrůškovou taktovkou přitom Šardice doma prohrály jediný zápas, a to v posledním kole krajského přeboru 14. června 2008 s brněnskými Bohunicemi 2:3. V té době ale měli Šardičtí postup dávno v kapse. (zdroj: www.fksardice.cz).