„Utkání jsme měli vyhrát už v prvním poločase, protože jsme měli spoustu šancí. Soupeř jenom bránil. Promarnili jsme tři gólovky. O to více jsme se o výsledek museli porvat ve druhé půli,“ vyjádřil se po duelu domácí kouč František Ondrůšek.

A skutečně.

Šardice zvýšily obrátky s vidinou jediného cíle: skórovat. „Chtěli jsme Ždírec dorazit větším náporem. O přestávce jsme proto vystřídali a na hřiště šli dva noví ofenzivní hráči. Ti svou práci odvedli dobře a snahu jsme korunovali dvěma krásnými góly,“ pokračoval spokojeně ambiciózní trenér, jemuž úsměv na rtech vyloudily trefy Kučery a Kopčila.

Naopak kormidelník Ždírce Richard Zeman byl zvláště při Kopčilově brance zklamaný. Před gólmanem Hlavoňkem se totiž objevila hned dvojice osamocených útočníků, pro které už bylo snadné napnout síť. „Hloupě jsme nereagovali na střelu z trestného kopu a domácí mohli v klidu dorážet do prázdné brány,“ smutnil krátce po závěrečném hvizdu Zeman.

Nakonec uznal, že Šardice si výhru zasloužily. Pochválil jejich rychlost ve hře i techniku. Přesto tajně doufal, že domácí o nějaký ten bodík oberou. „Taktiku jsme přizpůsobili tomu, že se pokusíme neprohrát. Vycházeli jsme z defenzívy. Nakonec jsme snížili, už se nám však nepodařilo vyrovnat,“ podotkl kouč Ždírce, jenž měl k dispozici také známého futsalového reprezentanta Romana Mareše. Třiatřicetiletý hračička stál ve čtyřiaosmdesáté minutě u zrodu jediné trefy hostů. I on uznal, že Šardičané uhráli plný bodový zisk poprávu. „Ve druhém poločase jsme se domácím vyrovnali. Udělali jsme ale dvě chyby, které potrestali. Vyhráli zaslouženě,“ uznal sportovně.

Výprask od Mutěnic je tedy v Šardicích zapomenut. Ondrůškova eskadra dokázala porazit dva minulé lídry soutěže: Líšeň i Ždírec. Nyní je čeká Třebíč, která přijede v sobotu.

Rozhovor s reprezentantem Romanem Marešem si můžete přečíst v týdeníku Slovácko.