Šardičtí dlouho váhali, zda přihlásí okresní přebor či třetí třídu. Rozhodující slovo měli nakonec hráči „béčka“, které zvítězilo v nejnižší fotbalové soutěži. „Majitel klubu chtěl, aby mužstvo zasáhlo do okresního přeboru s tím, že by se tým doplnil, aby nehrál v soutěži podřadnou roli. Nakonec nechal rozhodnutí na fotbalistech. Ti chtěli třetí třídu,“ potvrdil informaci sekretář šardického klubu Radek Grdina.

Ten v současné době shání společně s kolegy nového kouče. „Trenér Hučko už nechce dál pokračovat. Momentálně hledáme člověka, který by mužstvo vedl,“ říká Grdina.

Kádr týmu, který ovládl čtvrtou třídu, by měl zůstat pohromadě. Žádné posily se očekávat nedají. „Nechceme ve třetí třídě jenom paběrkovat, proto apelujeme na kluky, aby trénovali aspoň dvakrát týdně. Ve čtvrté třídě se scházeli pouze v pátek,“ uvedl Grdina.

Největší otazník visí nad návštěvami domácích zápasů. Hlavně kvůli malému zájmu fandů nepřihlásil šéf Šardic Pavel Holešinský svůj klub do třetí ligy. „Návštěvnost se rozhodně nezvedne. Spíš klesne na polovinu. Šardický fanoušek byl zvyklý na kvalitní fotbal. Rozdíl mezi třetí ligou a třetí třídou je obrovský. To se musí projevit,“ má jasno Grdina.

Šardice zatím neuvolnily žádného svého hráče z vítězné divizní party. „Sukup je na zkoušce ve Znojmě a vypadá to, že tam také zůstane. S ostatními hráči koketují různé mančafty, ale vše je zatím ve fázi oťukávání,“ řekl Grdina, který nebude do chodu klubových mužstev zasahovat. Šardice kromě přípravky a družstva žáků nově přihlásily i tým dorostu.

Nejvyšší soutěž tak bude na Hodonínsku hrát po pádu Šardic a Mutěnic RSM Hodonín, který přijal nabídku mimořádného postupu a v příštím ročníku naskočí v divizi. „Je to bomba,“ říká Grdina. „Pro region jedině dobře. Aspoň budeme mít kam chodit na fotbal. Po všech špatných zprávách, je to jedna z těch mála dobrých. Hodonínsko aspoň bude mít kvalitní soutěž,“ dodává.