Dvě stovky diváků vidělo nadprůměrné divizní utkání. Hrálo se v patřičném tempu, hra měla spád. Nechyběly pohledné akce a ani šance. „Utkání bylo oproti minulým zápasům zcela na jiné úrovni. Bylo rychlejší, důraznější i agresivnější,“ chválil souboj o čelo tabulky hostující trenér Petr Zapletal.

Úvod zápasu patřil domácím. Burša našel volného Dorotíka, který mířil zblízka nad. O tři minuty později se předvedla dvojice Dorotík - Macháň. Ani jejich akce však brankou neskončila. Úvodní desetiminutovku završil sólem aktivní Dorotík. Jenže místo střely zvolil přihrávku, která nenašla adresáta.
„My jsme byli po celé utkání lepším mužstvem. V prvním poločase jsme si vytvořili tři až čtyři gólové situace, které jsme bohužel neproměnili. Tím jsme dostali soupeře na koně,“ komentoval šardický kouč František Ondrůšek. S jeho slovy souhlasil i kapitán Spartaku Michal Ševela. „V prvním poločase měly Šardice určitě více ze hry. Mohly vést o gól, o dva.“

Hosté z Hulína si toho v průběhu prvního dějství příliš nevytvořili. Jedinou povedenou střelu na brankáře Štěpána vyslal Dvořáček. Šardice do konce poločasu zahrozily ještě jednou. Po rohovém kopu Dorotíka hlavičkoval kapitán Zapletal těsně nad.

„Domácí hráli velmi dobře. Zvlášť v první půli. Po odchodu bratra Libora jsme ale hru vyrovnali a chtěli hrát na brejky,“ prozradil hostující kouč.
Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Hulínští nepouštěli domácí do šancí. Bojovalo se o každý metr hřiště a soupeři si nic nedarovali. Jako první zahrozili hosté. Třasoň však nedokázal svůj průnik dotáhnout do konce. Domácí odpověděli vzápětí střelou Burše. Jeho pokus skončil na břevně Kupkovy branky.
Následně přišly chvíle ex-šardického forvarda Třasoně. V prvním případě promeškal vhodný okamžik k zakončení, ve druhém pálil do dobře připraveného Štěpána. Hosté se branky dočkali v 73.minutě. Po rychlé akci Volka překonal bezmocného Štěpána právě Třasoň.
„Před inkasovanou brankou jsme špatně vyřešili situaci. Oba naši krajní hráči Sukup se Švrčkem otevřeli prostor, čehož soupeř využil,“ označil viníky Ondrůšek. Domácí po inkasované brance vrhli všechny síly do útoku. A zapomněli bránit. Toho málem využil s chutí hrající Třasoň. Štěpán ale svůj tým podržel.

Závěr zápasu byl přímo infarktový. Po několika závarech před hostujícím brankářem Kupkou se domácí přece jen dočkali. V posledních sekundách dotlačil míč do sítě Marián Švrček, který tak zajistil vedoucímu týmu tabulky alespoň bod. „Byl to velmi šťastný gól,“ zářil autor vyrovnávací branky.
„Tou vůlí a bojovností jsme to proti kvalitnímu soupeři zvládli alespoň na tu remízu. Pozitivní zpráva je, že to kluci nezabalili,“ dodal trenér Ondrůšek.
Jeho protějšek Zapletal byl nakonec spokojen i s bodem. „Domácí si ten bod jednoznačně zasloužili. I přesto, že jsme inkasovali gól v devadesáté minutě, tak remízu beru. Jsem zklamán z toho, že jsme tu poslední standardku nedokázali pohlídat. Bod je asi zasloužený.“

Střelec úvodní trefy měl z utkání smíšené pocity. „Podle výsledku je to zklamání. Mohli jsme vyhrát,“ smutnil bývalý hráč Šardic.
„Před zápasem bychom brali remízu, ale když dostaneme gól v nastavení, je to zklamání,“ uzavřel debatu kapitán a nejlepší hráč hostí Ševela.